Dzisiaj jest: 4 Października 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Rozalia, Franciszek, Konrad
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Charytatywna SyMfonia Serc

piątek, 09 wrzesień 2016 16:01 Autor 

SyMfonia Serc to ogólnopolska akcja, którą corocznie organizuje Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego. W jej ramach odbył się w Radomiu charytatywny koncert.

 

Przedstawiciele radomskiego środowiska chorych na stwardnienie rozsiane spotkali się w sali koncertowej Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Cel koncertu był taki sam, jak całej ogólnopolskiej akcji. To informowanie o problemach i możliwości leczenia osób cierpiących na wspomnianą chorobę. - Największym problemem jest dostęp do leków i rehabilitacji, która w przypadku tej choroby jest konieczna do zachowania sprawności fizycznej – mówi Eleonora Rosmańska, prezes oddziału radomskiego PTSR. Zasadą Symfonii Serc jest to, że artyści występują wyłącznie charytatywnie. W Radomiu spektakl zaprezentowali Marzanna Graf i Aleksander Mikołajczak. Tradycyjnie ważnym punktem uroczystości była aukcja darów, które przekazały różne instytucje. - Uzyskane z aukcji pieniądze wykorzystujemy na przykład na wkład własny przy pozyskiwaniu funduszy na pomoc dla chorych – wyjaśnia Eleonora Rosmańska. Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego powstało w 1990 roku. Zrzesza ok. sześciu tysięcy członków w 23 oddziałach regionalnych.

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej