Dzisiaj jest: 31 Maja 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Aniela, Petronela, Kamila
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Wielkanocne tradycje przedszkolaków.

sobota, 04 kwiecień 2015 16:51 Autor 

Zwyczaje i obrzędy wielkanocne – taki tytuł nosiło przedstawienie, które przygotowały dzieci z publicznego przedszkola numer 11.

Świąteczne spotkania wielkanocne w przedszkolu numer 11 to już dwudziestotrzyletnia tradycja. - Dzieci poznają nasze polski tradycje. Znają historię, polską wieś. Porównują jak to wygląda na wsi i jak to wygląda w mieście. Mamy dużo zajęć na ten temat. Staramy się im przybliżyć tradycje wielkanocne, które są bardzo ważne w życiu naszego narodu – mówi Jolanta Tworek, dyrektor Publicznego Przedszkola numer 11 w Radomiu. Rodzice bardzo przeżywali występy swoich pociech. Od lat zresztą pomagają w przygotowaniach tego typu przedstawień. Same dzieci także chętnie w nich uczestniczą. - Stroje ludowe, kilimy jakie tutaj mamy gromadzimy razem z rodzicami. Pokazujemy dzieciom jak świętowano dawniej, jakie są różnice pomiędzy przeszłością a teraźniejszością. Mamy specjalnie utworzony kącik ludowy. Bardzo dużo pomagają nam babcie, dziadkowie i ciocie. Bardzo za to dziękujemy – dodaje Jolanta Tworek. Na świątecznym spotkaniu nie zabrakło też wielkanocnego stołu ze smakołykami przygotowanymi przez nauczycieli i rodziców.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Pieniądze dla przedszkoli w ramach unijnego programu

  Za prawie 2,5 miliona złotych w ramach projektu „Idzie szkrab w wielki świat” zostaną wyposażone nowe oddziały przedszkole w Radomiu. Pieniądze pochodzą z Unii Europejskiej. Ponad 1300 maluchów będzie mogło skorzystać z zajęć psychoruchowych, a dzieci niepełnosprawne z zajęć terapeutycznych.

 • Nowoczesne przedszkole w zabytkowym budynku. Trwa remont

  Przy ul. Kilińskiego w Radomiu trwa remont zabytkowego budynku, w którym mieścić się ma nowoczesne przedszkole. W przyszłym roku naukę w przedszkolu ma rozpocząć blisko 300 dzieci.

 • Remont dawnego „plastyka” niebawem. Będzie przedszkole

  Miasto podpisało umowę z wykonawcą remontu budynku po dawnym „Plastyku”. Prace przeprowadzi Zakład Remontowo Budowlany Mariana Wencla. Po remoncie w tym budynku będzie mieściło się przedszkole.

 • Za co dzieci kochają babcię i dziadka? Niektórzy zaskakują

  Przedszkolaki z przedszkola numer 11 z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka przygotowały akademię. Były wierszyki i piosenki, a my przy tej okazji spytaliśmy maluchów za co kochają babcie i dziadków. Mają wiele powodów.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej