Dzisiaj jest: 28 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Jakub, Lesław, Zdzisław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Dotknij sztuki. W sobotę otwarcie wystawy Jenny Brockmann

piątek, 19 sierpień 2016 17:00 Autor 

W sobotę w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia otwarta zostanie wystawa prac niemieckiej artystki Jenny Brockmann. Instalacje są już ustawione, trwają ostatnie prace.

 

Jenny Brockmann studiowała sztuki wizualne na Uniwersytecie w Berlinie. Ma także dyplom z architektury. Swoje prace wystawiała m.in. w Berlinie, Londynie, Bazylei, w Tel Awiwie, na Tajwanie i w Stanach Zjednoczonych. W Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu Jenny Brocmann pokaże 7 swoich realizacji. Oprócz tego szkice i rysunki do innych prac. Ekspozycja nosi tytuł „Widzialne i doświadczalne”. To prace, które powstały na przestrzeni ostatnich 10 lat. - Bardzo się cieszę, że możemy te prace pokazać razem w jednym miejscu, bo to jakby seria kilku eksperymentów dotyczących przestrzeni. Pokazanie ich obok siebie daje mocniejszy wydźwięk – mówi artystka. Prace Jenny Brocmann mają pokazywać, jak oddziaływuje na nas przestrzeń. W jaki sposób komunikujemy się z nią, i jak ona wpływa na nas. Tyle teoria. W praktyce – te prace najlepiej zobaczyć samemu, poczuć je i dotknąć. Trzeba podjąć działanie, żeby zrozumieć, co próbuje powiedzieć Jenny Brockmann. Jak tu, przy tej pracy. Im bardziej próbujemy zajrzeć do środka, tym bardziej ta przestrzeń zamyka się dla nas. Tak, jakby artystka próbowała powiedzieć, że im bardziej próbujesz, tym mniej rozumiesz. Nie da się zajrzeć do wnętrza rzeczy. Widzom powinna przypaść do gustu także ta praca – coś jak wielka waga i jej dwie szale. Tu nie tylko można, ale wręcz trzeba wejść do tych metalowych klatek. Jednocześnie muszą wejść dwie osoby, i muszą spróbować zachować równowagę. Nieudana próba może skończyć się... z nogami w wodzie. Bo to, co my robimy zależy także od tego, co robią inni. Nie jesteśmy sami i musimy jakoś zachować w tym świecie równowagę. Kuratorką wystawy jest Maria Franecka. Wystawa otwarta zostanie w sobotę o godzinie 18.00.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radom na starych fotografiach

  Radomski fotografik Jerzy Kutkowski zaprosił radomian na pokaz starych zdjęć. Prezentacja odbyła się w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii Łaźnia.

 • Ponad 700 na 38 Radomskiej Wystawie Psów Rasowych

  Ponad 700 psów w 150 rasach, można było podziwiać podczas 38 Radomskiej Wystawy Psów Rasowych, która odbyła się w Pakosławiu koło Iłży. Organizatorem wystawy był Związek Kynologczny w Polsce oddział Radom.

 • Noc Muzeów w radomskich placówkach kultury

  Noc Muzeów w Radomiu to nie tylko muzeum im. Jacka Malczewskiego. Do cieszącej się od lat ogromnym zainteresowaniem radomian imprezy, włączyły się w tym roku także między innymi: Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”, radomscy strażacy, sąd, Radomskie Towarzystwo Retrocyklistów „Sprężyści” oraz Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galerii „Łaźnia”.

 • Wystawa na 100-lecie polskiego lotnictwa wojskowego

  „Skrzydła z szachownicą” - taki tytuł nosi wystawa, którą od najbliższej środy będzie można oglądać w radomskiej Resursie. Na wystawie zaprezentowane zostaną między innymi modele samolotów ze zbiorów Radomskiego Klubu Modelarsko-Historycznego „Sokół”.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej