Dzisiaj jest: 9 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Apolonia, Eryka, Cyryl

Każda kobieta jest piękna

środa, 13 lipiec 2016 17:16 Autor 

Kto chce zobaczyć kobiece piękno powinien obejrzeć wystawę na placu przed Urzędem Miejskim. Tytuł prezentacji to „Kobieta”. Modelkami były młode kobiety z zespołem Downa.

Pomysł nie nowy, ale wciąż aktualny społecznie. Małgorzata Kopińska dostrzegła piękno młodych kobiet, które urodziły się z zespołem Downa. Jak mówi pomysłodawczyni wystawy wspomniane piękno nie zależy od liczby chromosomów, pełnosprawności, czy niepełnosprawności, stanu zdrowia, czy nawet wieku i warunków fizycznych. Od pomysłu był tylko krok do realizacji. - Znalazłam adres mailowy do stowarzyszenia „Nasze dzieci” i pani prezes skierowała mnie do rodziców modelek. Skontaktowałam się też z warsztatem terapii zajęciowej i tak się to zaczęło – przypomina Małgorzata Kopińska, autorka wystawy. W sesji zdjęciowej wzięły udział Kasia, Iza, Daria i Zuzia. Nie wszystkie są pełnoletnie. Autorka wystawy określa swoje modelki, jako „rozkwitająca kobiecość” I podkreśla, że podczas sesji były one bardzo profesjonalne. - Były bardzo cierpliwe. Wytrzymać bez ruchu przez godzinę to nie lada wyczyn – podkreśla Małgorzata Kopińska. Małgorzata Kopińska zadbała, aby piękno jej modelek było odpowiednio wyeksponowane. - Zdjęcia są autorstwa agencji Stopklatka. A ja wymyśliłam cały projekt i wykonałam makijaże – mówi Małgorzata Kopińska. Pomysł Małgorzaty Kopińskiej uczestnicy wernisażu przyjęli z entuzjazmem. Gościem imprezy była poseł Anna Białkowska, która też gratulowała autorce i wszystkim osobom zaangażowany w realizację projektu. Współorganizatorem prezentacji jest Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria Łaźnia.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Fotografia - wielka pasja

  Radomskie Towarzystwo Fotograficzne zaprosiło radomian na doroczną wystawę prac swoich członków. Wernisaż prezentacji odbył się w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii Łaźnia.

 • Dwa spojrzenia na Radom i fotografię

  „Radom, Dwa spojrzenia”. To tytuł wystawy fotografii, którą można oglądać w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii Łaźnia. Wspomniane spojrzenie prezentują Łukasz Wójcik i Szymon Wykrota.

 • Dwie skarpetki nie do pary. Radom włączył się w obchody

  21 marca jest Światowym Dniem Osób z Zespołem Downa. Radom włączył się w te obchody. Najpierw w muszli w parku Kościuszki Teatr Opatrzności wystawił spektakl. Potem uczestnicy obchodów przeszli do Rynku.

 • Przystanek na drodze do równości

  „Przystanek Radom” - pod taka nazwą odbyły się w Radomiu protesty przeciw dyskryminacji kobiet. Organizacją zajęła się nieformalna grupa, która deklarowała ponadpartyjny charakter.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej