Dzisiaj jest: 8 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Piotr, Jan, Hieronim
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 40.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Mistrzowskie Grandioso. MDK poszerza ofertę

sobota, 09 lipiec 2016 16:54 Autor 

Od nowego roku szkolnego Młodzieżowy Dom Kultury utworzy 10 dodatkowych grup dla dzieci i młodzieży. Rozszerzenie oferty jest konieczne, bo liczba chętnych z roku na rok jest coraz większa.

Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Stadnickiej to placówka z tradycjami. Cieszy się od lat sporym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Sporym problemem była ograniczona liczba miejsc. Chętnych na zajęcia dodatkowe z roku na rok jest coraz więcej. Teraz ma być lepiej. - W nadchodzącym roku szkolnym 2016/2017 rozszerzamy ofertę Młodzieżowego Domu Kultury o 10 nowych grup. To przełoży się na liczbę 200 nowych wychowanków – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia. Rozszerzenie oferty na pewno ucieszy dzieci i rodziców. W tym roku uda się przyjąć w sumie 1700 dzieci. - W tym roku było 2400 wniosków. Bardzo się staraliśmy, żeby przyjąć jak najwięcej chętnych – mówi Elżbieta Sobkowiak, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury. Nie wiadomo jeszcze gdzie pomieszczą się dodatkowe grupy, choć ten problem - jak zapewnia prezydent - do września zostanie rozwiązany. Udział w zajęciach organizowanych w tym domu może pomóc w rozwijaniu pasji, ale i przynieść wiele sukcesów. Od lat przy MDK-u działa orkiestra Grandioso. Od lat orkiestra jeździ z koncertami po całym świecie i przywozi z tego świata liczne nagrody. Kilka dni temu formacja zdobyła Mistrzostwo Europy. - Przywieźliśmy trzy złote medale i jeden srebrny i to, co najważniejsze tytuł mistrza Europy – mówi Renata Maciejewska, kierownik Orkiestry Grandioso. Sukces bardzo duży, ale okupiony wieloma godzinami przygotowań i pracy. Całego zespołu. - Od marca pracujemy tak intensywnie, że ciężko zliczyć nasze godziny. Są to wszystkie niedziele, wszystkie dni wolne, weekend majowy, wszystko co tylko się dało. Końcówka roku szkolnego też była ciężka dla dzieci – dodaje kierownik orkiestry. Orkiestra Grandioso w wakacje nie odpoczywa i nie zwalnia tempa. Przed młodzieżą już niebawem wyjazd do Grecji i do Pekinu.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zaduszki Muzyczne w MDK

  Zaduszki Muzyczne w Młodzieżowym Domu Kultury. Tym razem publiczność mogła przypomnieć sobie piosenki autorstwa Wojciecha Młynarskiego.

 • Radomka orkiestra na medal. I to niejeden

  Sukces orkiestry Grandioso na Olimpiadzie Muzycznej w Holandii. Radomska formacja wróciła do Radomia z trzema medalami. To sukces, tym bardziej, że na tej olimpiadzie formacja z Polski wystąpiła pierwszy raz od 30 lat.

 • 9 kandydatów na dyrektora radomskiej orkiestry

  Oferty z Warszawy, Łodzi, ale i z Radomia wpłynęły na konkurs na dyrektora Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Pod koniec czerwca odbędą się rozmowy kwalifikacyjne.

 • „Poznańskie Słowiki” i orkiestra z Hong Kongu w Radomiu

  Radom kolejny rok z rzędu bierze udział w Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena, który przez wielu uznawany jest za jedno z ważniejszych wydarzeń w świecie kultury. W ramach festiwalu w Radomiu wystąpią m.in. „Poznańskie Słowiki” i Hong Kong Sinfonietta.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej