Dzisiaj jest: 3 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Błażej, Hipolit, Oskar
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Deszczowe, ale bogate „Powitanie lata”

poniedziałek, 04 lipiec 2016 17:05 Autor 

Pogoda niestety nie dopisała, przynajmniej na początku, ale nie odstraszyła wszystkich. W niedzielę w Domaniowie odbył się festyn rodzinny „Powitanie Lata”.

Lało, przejaśniało się, lało znów. Na złość pogodzie w Domaniowie powitano lato. Największe brawa należą się uczestniczkom konkursu Miss Lata. Wyszły na scenę mimo chłodu i mimo padającego deszczu. Tytuł walczyło siedem kandydatek, wygrała Karolina Kaczor występująca z numerem 1. Festyn „powitanie Lata” jak co roku zorganizowany został przez starosto powiatowe oraz gminę Przytyk. W ten sposób gmina zachęca do odwiedzania tych terenów. - ziemia Przytycka jest przyjazna dla wszystkich gości zapraszamy serdecznie, niezależnie od pogody, bo jak widzimy choćby teraz plażowiczów nie ma zbyt wielu, ale wędkarze dopisali – mówi Dariusz Wołczyński, wójt Przytyka. Od niedawna na terenie gminy są dwa zbiorniki. Drugi to zalew Jagodno. - Dla takiego miasta jak Radom dobrą alternatywą jest wypoczynek na terenie powiatu radomskiego czyli na terenach ościennych. Dobrze że mamy właśnie takie miejsce jak Domaniów, gdzie jest piękna woda, jest Iłża, są Pionki. Jest dużo miejsc, w których latem można wypocząć- mówi Mirosław Ślifirczyk, starosta radomski. Do wypoczynku w województwie mazowieckim zachęcał także wicemarszałek województwa, Rafał Rajkowski. - Staramy się inwestować, przede wszystkim w obiekty kultury, ale i turystyki. Przy takiej pogodzie jak dzisiejsza można schować się w przepięknych powierzchniach Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia. Jest muzeum we Wsoli czy Malczewski. Tam naprawdę jest co robić i można spędzić kulturalnie czas – mówi Rafał Rajkowski. Organizatorzy przygotowali konkursy sportowe i konkursy wiedzy – m.in. konkurs wiedzy o powiecie radomskim. A to oferta dla tych, którzy lubią czas spędzać aktywnie. Pokazy sportów wodnych. Domaniów chce być centrum wake boardingu i wake surfu. O tym, jak pasjonujący to sport przekonywał Seweryn Majkowski, sędzia międzynarodowy.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Jest projekt budżetu powiatu na rok 2018

  Jest projekt budżetu powiatu na rok 2018. Przychody mają wynieść 134 miliony złotych, wydatki prawie 149 milionów. Ponad 20% wydatków powiat przeznaczy na inwestycje.

 • Po dożynkach w Chwałowicach. Rolnicy zadowoleni

  To był udany sezon dla rolników. Po pracy przyszedł czas na świętowanie. W Chwałowicach, w gminie Iłża odbyły się powiatowo-gminne dożynki.

 • Powiat chce budować ścieżki rowerowe

  Starostwo powiatowe wraz z gminą miasta Radomia przymierzają się do złożenia wniosków na budowę ścieżek rowerowych. Projekt jest w fazie przygotowań. Ale trzeba się spieszyć, bo termin składania wniosków to początek sierpnia

 • Połączenie szpitali dla bezpieczeństwa? Starosta tłumaczy

  Plan połączenia szpitali w Iłży i Pionkach, o którym wczoraj informowaliśmy, wywołuje niepokoje zarówno w jednej, jak i drugiej miejscowości. Starosta radomski zwołał konferencję, podczas której przekonywał, że połączenie to lepsza gwarancja bezpieczeństwa.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej