Dzisiaj jest: 28 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Walery, Radomir, Karol
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Wiersze jak bukiet kwiatów

sobota, 02 lipiec 2016 15:08 Autor 

Dorota Brylska zaprosiła radomian na wieczór własnej poezji. W filii Miejskiej Biblioteki Publicznej autorka przedstawiła wiersze z debiutanckiego tomiku pod tytułem „Bukiet słów”.

Dorota Brylska porównuje swoje poezje do bukietu kwiatów. Stąd tytuł debiutanckiego tomiku wierszy. - Układam wiersze tak, jak tworzy się kompozycje kwiatowe. Niektóre są piękne, zmysłowe, delikatne - mówi Dorota Brylska, autorka poezji.

Podczas spotkania w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Kusocińskiego można było posłuchać wierszy, choć nie w wykonaniu autorki. Dorota Brylska mówiła za to wiele o swojej twórczości. - To mieszanka emocji, która towarzyszy mi przez całe życie. Chciałam pokazać piękno duszy. Bo każdy posiada piękną duszę, tylko musi ją z siebie wydobyć – zapewnia Dorota Brylska.

Jak powiedziała autorka szukała talentów, które mogłyby wystąpić podczas promocji jej twórczości. Takich młodych sympatyków sztuki znalazła w XI Liceum Ogólnokształcącym. Oskar grał na gitarze i śpiewał, Marta akompaniowała mu na skrzypcach. - Poezje pani Doroty śpiewa się miło, przyjemnie. Przed występem konsultowałem interpretację wierszy z autorką – mówi Oskar Chrost.

Marta Stępniewska jeszcze nie wie, czy zwiąże się ze śpiewaną poezją na dłużej. - Grać nauczyłam się w szkole muzycznej. Na razie gram raczej dla znajomych i przyjaciół. Zobaczymy co dalej – zastanawia się Marta Stępniewska.

Po części oficjalnej był czas na autografy i kuluarowe uwagi. Rozmowy o poezji przeniosły się nawet na zewnątrz biblioteki.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • 40 Radomska Wiosna Literacka. Z kryminałem

  W poniedziałek, 24 kwietnia rozpocznie się 40. Radomska Wiosna Literacka. To najstarsza tego typu impreza w Polsce. W tym roku motywem przewodnim będzie literatura kryminalna.

 • Gołębiów I znowu bez biblioteki. Nieczynna do odwołania

  Filia nr 2 biblioteki publicznej ponownie nieczynna. Z informacji na wejściu wynika, że do odwołania. Zamknięcie to wynik remontu – mówi wiceprezydent Radomia. Filia będzie nieczynna przez kilka miesięcy.

 • Sienkiewicz nie tylko popularny

  Rozpoczęła się XIII Jesienna Akademia Literatury. Tegoroczny cykl spotkań w Miejskiej Bibliotece Publicznej poświęcony jest twórczości polskiego noblisty Henryka Sienkiewicza.

 • Mistrz ortografii po raz drugi

  Sebastian Mirecki Radomskim Mistrzem Polskiej Ortografii 2016. To już drugi, mistrzowski tytuł dla pana Sebastiana.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej