Dzisiaj jest: 28 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Jakub, Lesław, Zdzisław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Radom czas zmienia

środa, 25 marzec 2015 16:56 Autor 

500 fotografii, w tym wiele pokazujących Radom sprzed wielu lat. Radom, jakiego już nie ma. To najnowszy album Wojciecha Stana, nestora radomskiej fotografii.

 

Resursa Obywatelska w cyklu „Wieczór w Resursie” tym razem zaprosiła na "Szalone lata 50. i 60.". Było widowiskowo i klimatycznie. W salach stare radioodbiorniki, telewizory, adaptery. Na scenie m. in. grupa wokalna z „Resursy”, recitale i big beat w wykonaniu młodych artystów. W takim właśnie otoczeniu Wojciech Stan, nestor radomskiej fotografii zaprezentował swój najnowszy album „Radom czas zmienia”. - Album będzie miał ok. 500 fotografii. Będą cztery rozdziały. Pierwszy to bardzo dobry tekst doktora Adama Duszyka, potem są fotografie Radomia współczesnego, potem są fotografie dawnego Radomia i wreszcie przemysł. Na najwyższym światowym poziomie – mówi Wojciech Stan. Wojciech Stan opowiedział także historię swojej przygody z fotografią. - Każdy kto zaczyna przygodę z fotografią najpierw fotografuje dziewczęta, potem starość, bo starość jest bezradna, nie pogoni fotografa, potem fotografuje się podwórka, potem domy, no a jak się jest trochę odważniejszym to fotografuje się sytuacje – opowiada Wojciech Stan. Artysta mówił też o Radomiu, jaki zapamiętał, a jaki dziś już żyje tylko w opowieści i na starych zdjęciach. Więcej na ten temat w najbliższym wydaniu Magazynu Kulturalnego. Premiera w TV Dami w pierwszy czwartek kwietnia.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radom na starych fotografiach

  Radomski fotografik Jerzy Kutkowski zaprosił radomian na pokaz starych zdjęć. Prezentacja odbyła się w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii Łaźnia.

 • Ponad 700 na 38 Radomskiej Wystawie Psów Rasowych

  Ponad 700 psów w 150 rasach, można było podziwiać podczas 38 Radomskiej Wystawy Psów Rasowych, która odbyła się w Pakosławiu koło Iłży. Organizatorem wystawy był Związek Kynologczny w Polsce oddział Radom.

 • Wystawa na 100-lecie polskiego lotnictwa wojskowego

  „Skrzydła z szachownicą” - taki tytuł nosi wystawa, którą od najbliższej środy będzie można oglądać w radomskiej Resursie. Na wystawie zaprezentowane zostaną między innymi modele samolotów ze zbiorów Radomskiego Klubu Modelarsko-Historycznego „Sokół”.

 • Radomskie Klasyki rozpoczęły sezon

  To było rekordowe rozpoczęcie sezonu 2018 Radomskich Klasyków. Ponad 400 zabytkowych pojazdów z całej Polki zjechało w minioną niedzielę na teren Automobilklubu Radomskiego.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej