Dzisiaj jest: 11 Sierpnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Luiza, Zuzanna, Włodzimierz
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

„Wieczór w Neapolu” w Radomiu

czwartek, 12 maj 2016 17:08 Autor 

Będzie to muzyczna podróż z Radomia do Neapolu. W programie sobotniego koncertu Radomskiej Orkiestry Kameralnej znalazły się między innymi słynne „Pieśni neapolitańskie”.

Nurhan Arman, ormiański dyrygent, który większą część swojego czasu spędza ostatnio w Stanach Zjednoczonych po raz pierwszy w Radomiu. Poprowadzi Radomską Orkiestrę Kameralną podczas najbliższego, czyli sobotniego koncertu. Tym razem będzie to tytułowy „Wieczór w Neapolu”. Podczas tego wieczoru radomska publiczność będzie mogła wysłuchać Rafała Żurakowskiego. - Mamy wspaniałego solistę Rafała Żurakowskiego, który zaśpiewa kilka słynnych „Pieśni neapolitańskich” - zapowiada dyrygent Nurhan Arman. W programie znalazła się też „Sinfonia e-moll” Giuseppe Verdiego. Ten utwór także można kojarzyć z tytułowym Neapolem. Verdi napisał go podczas pobytu w tym właśnie mieście. - Verdi przebywał w Neapolu, gdzie miała być wystawiona jedna z jego oper. Ale solista rozchorował się. Miał problemy z gardłem. Przebywając w hotelu, w wyniku wymuszonej przerwy, Verdi nudził się. I w tym właśnie czasie powstała „Sinfonia e-moll” - opowiada Nurhan Arman. - Początkowo był to utwór napisany na kwartet, potem przerobiono go na orkiestrę – dodaje. Publiczność usłyszy także „Wizje ulotne” Sergiusza Prokofiewa. Koncert „Wieczór w Neapolu” odbędzie się w najbliższą sobotę w sali koncertowej przy ulicy Żeromskiego. Początek – godz. 18.00.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Walentynki z Radomską Orkiestrą Kameralną

  Radomska Orkiestra Kameralna zaprosiła radomian na walentynkowy wieczór. W programie koncertu znalazły się muzyka celtycka i taneczne pokazy.

 • Romantyczny koncert i promocja książki w sobotę

  Klasycznie o miłości. Tak w skrócie można opisać najbliższy koncert Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Będzie romantycznie, a w przerwie koncertu odbędzie się promocja wydawnictwa opowiadającego o historii orkiestr radomskich.

 • Prof. Penderecki w Radomiu. Jutro finał Arboretum

  Sześć utworów wykona podczas jutrzejszego finału konkursu Arboretum Radomska Orkiestra Kameralna. Zwycięzcę wybierze prof. Krzysztof Penderecki. Ale i publiczność będzie miała swój głos.

   

   

  W radomskiej szkole muzycznej trwają przygotowania do finału Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego K. Pendereckiego „Arboretum”. Finał już jutro. Radomska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Dawida Runtza wykona sześć kompozycji. - Każdy z tych utworów wymaga od orkiestry pełnego zaangażowania, od każdego z muzyków wysokich umiejętności technicznych. Są to utwory niezwykle trudne - mówi
  Dawid Runtz, dyrygent.

  Są to utwory wybrane przez jury I etapu za wszystkich zgłoszeń nadesłanych na konkurs, czyli spośród 110 partytur. - Są bardzo ciekawe fragmenty np. w jednym będziemy mogli usłyszeć fragment chorału Mikołaja z Radomia. Myślę że to będzie bardzo interesujące dla publiczności – dodaje Dawid Runtz.

  Zwycięzcę wybierze profesor Krzysztof Penderecki. Dla laureata przewidziano nagrodę w wysokości 30 tysięcy złotych. Zostanie przyznana także nagroda publiczności. Finał międzynarodowego konkursu Arboretum z udziałem prof. Pendereckiego odbędzie się w sali koncertowej szkoły muzycznej. Początek godz. 18.00.

   

 • Muzyczne „Kolory jesieni”

  Ma być paletą wszystkich barw kojarzących się z jesienią. Mowa o najbliższym koncercie Radomskiej Orkiestry Kameralnej, który zatytułowano „Kolory jesieni”.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej