Dzisiaj jest: 13 Sierpnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Diana, Hipolit, Maksym
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Konkurs kolęd w PSP nr 23

sobota, 30 styczeń 2016 17:17 Autor 

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 23 odbył się konkurs kolęd i pastorałek. Wzięło w nim udział 40 wykonawców ze szkół podstawowych z Radomia i Gozdu.

 

Zgodnie z tradycją katolicką, kolędy i pastorałki można śpiewać do 2 lutego, czyli do święta Matki Boskiej Gromnicznej. To zatem ostatni dzwonek. W konkursie kolęd zorganizowanym w PSP nr 23 wzięło udział 40 wykonawców ze szkół podstawowych z Radomia i Gozdu. - Organizujemy te spotkania po to, żeby dzieci mogły zaprezentować swoje talenty i umiejętności. Spotykamy się także po to, żebyśmy mogli jeszcze dłużej przeżywać święta Bożego Narodzenia. Ten okres radości, spokoju i miłości – mówi Izabela Leśniewska, dyrektorka PSP nr 23 w Radomiu. Konkurs Kolęd i Pastorałek w tej szkole zorganizowano w trzech kategoriach: klasy I-III, duety i zespoły oraz klasy IV-VI. - Jest to spotkanie, któremu towarzyszą tylko dobre emocje. Nie ma przegranych, wszyscy są wygrani. Dzieci mogą się pokazać, mogą pięknie zaśpiewać. Wszyscy możemy się jeszcze cieszyć kolędami i pastorałkami. Nie ma takiej rywalizacji, która niesie za sobą te negatywne emocje. I dlatego pod tym względem wygraliśmy – mówi Izabela Leśniewska. Nagrody, które wręczone zostały tym najlepszym, wybranym przez jury to – jak mówi dyrektorka – podkreślenie wyjątkowego talentu dzieci. - My cieszymy się przede wszystkim tym, że dzieci bawią się muzyką. Dużo radości sprawia nam muzykowanie najmłodszych dzieci. One poza talentami muzycznymi mają też dużo wdzięku i uroku – mówi Izabela Leśniewska. Konkurs Kolęd i Pastorałek w PSP nr 23 w Radomiu zorganizowano już po raz piąty.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Pieśni patriotyczne w PSP nr 15

  Konkurs Pieśni Patriotycznej w PSP 15 odbył się dopiero po raz trzeci. Ale w przyszłości impreza ma stać się radomską tradycją. Bo to dobra okazja do szerzenia patriotyzmu i szansa dla muzycznych talentów.

 • Konkurs rozstrzygnięty

  W XIII LO im. Polskich Noblistów w Radomiu rozstrzygnięto konkurs przyrodniczy „Parki Narodowe Polski Północnej”. W finale konkursie startowały reprezentacje pięciu szkół z ternu Radomia i powiatu radomskiego.

 • "Mój Radom" z kartonu

  W XIII Liceum Ogólnokształcącym im. Polskich Noblistów w Radomiu, rozstrzygnięto konkurs na małą formę przestrzenną „Mój Radom”. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych. Ich zadaniem było wykonanie makiet znanych budynków w Radomiu.

 • Radom na 8. miejscu, wygrał Zamość

  Radom zajął 8 miejsce w konkursie Świeć się z Energą. Zwyciężył Zamość, który zdobył prawie 75 tys. głosów. Do Radomia, jako jednego z finalistów konkursu, trafi sprzęt AGD o wartości 10 000 zł

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej