Dzisiaj jest: 2 Października 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Sława, Dionizy, Teofil
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Spotkajmy się... w rynku

czwartek, 07 styczeń 2016 17:04 Autor 

Koniec wakacyjnych koncertów pod nazwą „Spotkajmy się na Żeromskiego”. Nie oznacza to jednak, że w ogóle zabraknie plenerowych spotkań z muzyką.

 

Muzyczne spotkania w niedzielne, wakacyjne wieczory odbywały się od kilkunastu lat. W 2016 roku nastąpi jednak zmiana. - Żegnamy się ze „Spotkajmy się na Żeromskiego” - zapowiada Sebastian Równy, dyrektor Wydziału Kultury UM. - Duża scena stanie teraz na rynku, bo ten rejon miasta staramy się ożywić. W wakacje będą zatem koncerty pod hasłem „Spotkajmy się w rynku”. Kto już przyzwyczaił się do koncertów na Żeromskiego nie musi się martwić, bo różne występy mają odbywać się kilkadziesiąt metrów dalej. Mowa o niedawno wybudowanej muszli koncertowej w parku im. Kościuszki. Okazją do rozmów o planach Urzędu Miejskiego było noworoczne spotkanie środowiska kultury, jakie odbyło się Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii Łaźnia. Były gratulacje i życzenia, występ Iwony Skwarek, a na zakończenie tradycyjny opłatek. - 2016 rok zapowiada się ciekawie. Przypomnijmy, że będziemy obchodzić 40 – lecie wydarzeń z czerwca 76 – mówi Sebastian Równy. - Z tej okazji planujemy dwa tygodnie imprez o randze nawet międzynarodowej. Wystąpią gwiazdy rocka, ale nie mogę zdradzić o kogo chodzi. Ale 2016 rok zapowiada się ciekawie nie tylko z perspektywy urzędu. Obecny na spotkaniu perkusista grupy IRA już nie może doczekać się wydania nowej płyty zespołu. - Nowa płyta jest już na ukończeniu. Chcemy wydać ją w marcu – informuje Wojciech Owczarek. Grupa IRA zapowiada, że będzie pamiętać o radomskich fanach i na pewno zagra w swoim rodzinnym mieście.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • 9 kandydatów na dyrektora radomskiej orkiestry

  Oferty z Warszawy, Łodzi, ale i z Radomia wpłynęły na konkurs na dyrektora Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Pod koniec czerwca odbędą się rozmowy kwalifikacyjne.

 • Koncerty w Rynku i w muszli. Kto zagra?

  Tym razem nie na Żeromskiego, a w Rynku będą odbywały się koncerty organizowane przez radomski Amfiteatr. Na imprezy - nie tylko muzyczne - do muszli koncertowej zaprasza także Łaźnia.

 • Spotkajmy się

  W niedzielę kolejny koncert z cyklu spotkajmy się na Żeromskiego. O godzinie 19.00 wystąpi tym razem Kraków Street Band.

 • Krzywa Alternatywa na deptaku

  Tym razem na Żeromskiego zabrzmi muzyka alternatywna z domieszką rocka, reggae i ska. W niedziele wystąpi zespół Krzywa Alternatywa. Na koncert zaprasza Jerzy Skwarek, wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Amfiteatr.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej