Dzisiaj jest: 21 Maja 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Zamki na fotografiach Krzysztofa Zdanowicza

sobota, 07 listopad 2015 14:23 Autor 

Krzysztof Zdanowicz zaprosił sympatyków fotografii na wystawę swoich prac zatytułowaną „Zamki”.

W zamkach Krzysztofa Zdanowicza pełno jest mroku i zagadkowych ujęć. Ten temat aż prosi o takie właśnie fotografie. Krzysztof Zdanowicz nie wybierał specjalnie ruin, czy zamków zachowanych w dobrym stanie.

- Jedne i drugie są piękne – mówi. - Niektóre budowle odbudowane byłyby sztuczne, przypominałyby skansen, jak Zamek Królewski.

Niektóre fotografie zamków Krzysztofa Zdanowicza pokazują obiekty w pełnej krasie. Ale wiele jest też fragmentów budowli, czy prawie szczegółów. Wszystkie prace łączy czerń i biel.

- To celowy zabieg. Kolor rozpraszałby widza – podkreśla Krzysztof Zdanowicz.

Krzysztof Zdanowicz zajmuje się fotografią od 1970 roku. Należy do Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego oraz do Stowarzyszenia Twórców Fotoklub Rzeczpospolitej.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

  • Konkurs dla miłośników fotografii

    Radomskie zakamarki książki” - to tytuł konkursu organizowanego przez miejską bibliotekę dla wielbicieli fotografii. Biblioteka czeka na zgłoszenia.

  • Wracają radomianie na starych fotografiach

    Jest już gotowa druga część książki z cyklu „Na pamiątkę...Radomianie na starych fotografiach”. Prezentacja albumu odbędzie się 5 października w Szkole Muzycznej.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej