Dzisiaj jest: 4 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Weronika, Mariusz, Andrzej

Nie tylko jazz na jazzowym festiwalu

poniedziałek, 19 październik 2015 17:42 Autor 

Rozpoczął się XIV Radomski Festiwal Jazzowy. W weekend odbędą kolejne dwa koncerty. Nie zabraknie akcentów radomskich. Choć w tym przypadku będzie więcej bluesa niż jazzu.

 

Festiwal rozpoczął się od koncertu pianisty młodego pokolenia Michała Wierby. Zagrał nowoczesny jazz, w którym wszyscy muzycy mieli dużo czasu na improwizacje. Nie zabrakło jednak melodyjnych fragmentów, bo lider dobrze czuje się w nastrojowych utworach. - Rozpoczęliśmy występem Michała Wierby, który jest młodym muzykiem, ale już powszechnie uznawanym za jednego z najzdolniejszych – mówi Drozdowska, dyrektor RKSTiG Łaźnia. Organizatorzy festiwalu, podobnie jak w poprzednich latach, chcą zaprezentować jazz możliwie najszerzej. A nawet wykraczając poza typową muzykę jazzową. Dlatego w piątek radomianin Łukasz Treter z zespołem zaprezentuje bluesowe utwory pod wspólnym tytułem „Nalepa”.Dzień później zagra trębacz Maciej Fortuna. - To muzyk o ugruntowanej pozycji. Zagra z nim Ukrainka, która zaprezentuje, jak brzmi bandura – informuje Beata Drozdowska. Koncert w piątek rozpocznie się o godz. 19.00. Natomiast w sobotę muzycy wystąpią już o godz. 18.00.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Jazzowe frazy w „Amfiteatrze”

  Światowej sławy gitarzysta jazzowy Marek Napiórkowski wystąpił w Miejskim Ośrodku Kultury Amfiteatr. Liderowi towarzyszyli muzycy z Warszawy i Nowego Jorku.

 • Napiórkowski z koncertem w Amfiteatrze

  Marek Napiórkowski, światowej sławy gitarzysta i kompozytor jazzowy, zagra w sobotę w Radomiu. W jego zespole wystąpią znani muzycy z Warszawy i Nowego Jorku.

 • Jazz i M5 na jubileusz

  Koncert zespołu Poziom Prywatny zakończył 16 Radomski Festiwal Jazzowy. Dzień później swoje prace zaprezentowali członkowie grupy M5. Obie imprezy odbyły się w ramach obchodów jubileuszu Łaźni.

 • Koncert Jorgosa Skoliasa i braci Olesiów otworzył 16 Radomski Festiwal Jazzowy.

  Koncert Jorgosa Skoliasa i braci Olesiów otworzył 16 Radomski Festiwal Jazzowy. Był to jednocześnie pierwszy punkt programu obchodów 30 – lecia działalności Łaźni Radomskiego Klubu Środowisk Twórczych i Galerii.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej