Dzisiaj jest: 7 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Romuald, Ryszard, Teodor
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Muzyczny bukiet. Wśród kwiatów Szostakowicz

czwartek, 05 marzec 2015 17:41 Autor 

Koncert fortepianowy słynnego kompozytora znajdzie się programie planowanego na sobotę koncertu Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Koncert ma tytuł „Muzyczny bukiet”.

To ma być bukiet muzycznych kwiatów. W domyśle: dla pań, bo koncert odbędzie się dzień przed Dniem Kobiet. Ale, jak przekonuje prowadzący podczas tego koncertu hiszpański dyrygent Jose Luis Castillo, program zainteresuje nie tylko kobiety. - To bardzo ogólny program - dla wszystkich, a zaczniemy od jednego z popularniejszych utworów szczególnie wśród muzyków latynoamerykańskich, od „La oracion del torero”, czyli od modlitwy torreadora - opowiada Jose Luis Castillo, dyrygent. Po modlitwie przyjdzie czas na chyba najsłynniejszy utwór w tym programie – koncert fortepianowy Dymitra Szostakowicza. W roli solistki tym razem na fortepianie zagra utalentowana i bardzo młoda wielbicielka muzyki współczesnej Martyna Zakrzewska. Muzycy wykonają także napisaną w czasie II Wojny Światowej II Symfonię Arthura Honeggera. - To wymagający koncert. Wszystkie utwory napisano w XX wieku. Symfonia i koncert fortepianowy wymagają sporych umiejętności i dużego zaangażowania. Nie tylko od solistki, ale od wszystkich muzyków – mówi Jose Luis Castillo. Muzyczny bukiet zostanie wręczony publiczności w sobotę w sali koncertowej przy ulicy Żeromskiego. Początek o godzinie 18.00.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej