Dzisiaj jest: 31 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Marcelina, Ludwik, Jan

Komeda Ahead czyli jazz w Łaźni

środa, 04 marzec 2015 17:27 Autor 

Dla wielu radomian to był magiczny wieczór w „Łaźni”. Usłyszeć „na żywo” utwory Krzysztofa Komedy to wciąż nie lada gratka. Legendarny muzyk fascynuje kolejne pokolenia fanów.

Na ten koncert fani jazzu czekali od dawna. Muzyka Krzysztofa Komedy jest niesłabnącym magnesem dla sympatyków tego gatunku muzyki. Wykonawcy, bracia Marcin i Bartłomiej Olesiowie i Christopher Dell to już uznane nazwiska, co gwarantowało wysoki poziom występu. Ciekawie było też posłuchać muzyki pianisty Komedy wykonywanej w składzie... bez pianisty. Tę rolę przejął wibrafonista z Niemiec Christopher Dell. Mimo oczywistych podobieństw brzmienie tria braci Olesiów znacznie różni się od tradycyjnego Komedy grającego na przykład z trębaczem Tomaszem Stańką i saksofonistą Zbigniewem Namysłowskim. Co ciekawe pomysł pod nazwą Komeda Ahead powstał na życzenie nie polskiej, a niemieckiej publiczności. W 2011 roku bracia Olesiowie i Christopher Dell zaaranżowali muzykę Komedy na zlecenie organizatorów festiwalu w Berlinie. Potem nagrali koncert w studiu telewizyjnym. A teraz jeżdżą po Polsce i czarują muzyką Komedy, wciąż spotykając się z gorącym przyjęciem publiczności.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Trzy koncerty na jubileusz XXV OTŚP

  Stanisław Sojka, Szymon Wydra i Piotr Dąbrówka byli gwiazdami XXV Ogólnopolskiego Turnieju Śpiewających Poezję. Turnieju, który wyjątkowo turniejem nie był. Z okazji jubileuszu organizatorzy odstąpili od konkursowych występów.

 • Stanisław Sojka wystąpi w Łaźni

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • W piątek w „Łaźni” rusza XXV OTŚP

  W najbliższy piątek w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii „Łaźnia”, rozpocznie się jubileuszowy XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku – właśnie ze względu na jubileusz - turniej odbędzie się w innej formule.

 • Jazzowe frazy w „Amfiteatrze”

  Światowej sławy gitarzysta jazzowy Marek Napiórkowski wystąpił w Miejskim Ośrodku Kultury Amfiteatr. Liderowi towarzyszyli muzycy z Warszawy i Nowego Jorku.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej