Dzisiaj jest: 3 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery

Pracownia krakowskich artystów w Radomiu.

wtorek, 03 marzec 2015 19:09 Autor 

Jak wygląda „Pracownia ul. Lea 44, Kraków” można zobaczyć w „Elektrowni”. Wystawa pokazuje nie tylko dzieła sztuki, ale także odsłania kulisy artystycznej pracy.

„Pracownia ul. Lea, 44, Kraków” to zdaniem artystów niezwykłe miejsce. Na tyle niezwykłe, że warto ją pokazywać także w innych miastach. Pracownia to po prostu część zabudowań po dawnym ośrodku zdrowia szpitala kolejowego w Krakowie. Obiekt wynajmują zaprzyjaźnieni artyści Marek Chlanda, Ignacy Czwartos i lider przedsięwzięcia Piotr Lutyński. Wszyscy zajmują się sztukami plastycznymi, mają szerokie zainteresowania sięgające po instalacje i performance. Piotr Lutyński zajmuje się też muzyką. Wokół wspomnianych artystów powstała już grupa osób, którzy z nimi współpracują. Ekspozycja w „Elektrowni” ma nie tylko prezentować prace artystów z pracowni przy ul. Lea. Dzięki ekspozycji możemy poznań kulisy twórczej pracy, w tym miejsca i klimaty bliskie artystom. Wystawa będzie czynna do 24 kwietnia. W ramach imprez towarzyszących odbędą się m. in. warsztaty multimedialne dla osób w różnym wieku.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej