Dzisiaj jest: 31 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Marcelina, Ludwik, Jan
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 40.

Frument z nagrodą. Amfiteatr pękał w szwach

piątek, 26 czerwiec 2015 14:59 Autor 

Frument Project laureatem Radomskiej Nagrody Kulturalnej. Nagrodę wręczono podczas koncertu zespołów Renesans i Ira.

Trwają Dni Radomia. W ramach święta miasta w czwartkowy wieczór w Amfiteatrze wystąpił radomski zespól Renesans, który gra przede wszystkim rocka, a w jego utworach słychać inspirację latami '80 i '90. Po występie zespołu Renesans przyszedł czas na wręczenie Radomskiej Nagrody Kulturalnej za 2014 rok. Publiczności zaprezentowano pięciu nominowanych. To Przemysław Bednarczyk, zespół Frument Project, Dariusz Krajewski, Andrzej Markiewicz i Marek Mieńkowski. Radomską Nagrodę Kulturalną za rok 2014 wręczył prezydent Radomia, Radosław Witkowski: - Nagroda wędruje do Frument Project! - Jesteśmy wzruszeni tym, że doceniono nas w rodzinnym mieście, że zauważono naszą kilkuletnią prace nad muzyką niepopularną – powiedział tuż po wręczeniu nagrody Pat, członek ekipy. Frument Project to – jak sami o sobie mówią - grupa kumpli ze szkoły muzycznej. Na fonograficznym rynku istnieją od 2008 roku. Grają folk, i mimo że to muzyka niepopularna to radomski Frument Project coraz lepiej radzi sobie na muzycznym rynku. Zespół swoją muzyką chce krzewić polską kulturę, bo - jak mówią muzycy – wielu Polaków zapomina o tym, co polskie. Między innymi za to grupa otrzymała Radomską Nagrodę Kulturalną, czyli statuetkę i 5 tysięcy złotych. - Zdarzyło się nam odbierać kilka nagród. Może to zabrzmi nieskromnie, ale ta jest dla nas szczególna, bo dzięki niej zapisaliśmy się w historii naszego miasta – powiedział Luk z Frument Project. Po wręczeniu Radomskiej Nagrody Kulturalnej sceną w Amfiteatrze zawładnęła długo wyczekiwana przez publiczność Ira. Radomska grupa zaśpiewała zarówno nowsze utwory, jak i te dawne, między innymi „Californię”, którą – jak wspominał wokalista Artura Gadowski - zespół szlifował lata temu tuż za ściana, bo w miejskim ośrodku kultury Amfiteatr. Koncerty Iry w tym miejscu zawsze należały do udanych. Tym razem nie było inaczej. Radomski Amfiteatr został zapełniony po brzegi. W sobotę – kolejne, muzyczne wydarzenie organizowane w ramach Dni Radomia 2015. Na scenie w Amfiteatrze wystąpi Maciej Maleńczuk & Psychodancing, a w niedzielę, w tym samym miejscu – na zakończenie święta miasta – zagrają Scream i Szymon Wydra & Carpe Diem. Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Nagroda kulturalna za inicjatywę oberkową

  Robert Czesław Pióro zdobywcą Radomskiej Nagrody Kulturalnej za rok 2016. Wręczenie nagrody zakończyło tegoroczne Dni Radomia. Wczoraj w Amfiteatrze zagrali: zespół Tabu, a także Electric Light Orchestra Classics.

 • Dni Radomia dla całych rodzin

  Od piątku do niedzieli potrwają Dni Radomia. W tym czasie będą imprezy dla całych rodzin, oraz nocne tańce i śpiewy. Imprezę zakończą koncerty, w przerwie których odbędzie się wręczenie Radomskiej Nagrody Kulturalnej.

 • Radomska Nagroda Kulturalna wręczona

  Mieczysław Szewczuk, wieloletni kierownik Muzeum Sztuki Współczesnej laureatem Radomskiej Nagrody Kulturalnej. Nagrodę wręczono w trakcie niedzielnego widowiska muzycznego z okazji 40. rocznicy wydarzeń czerwcowych.

 • Zgłoszenia kandydatów do RNK

  Tylko do końca maja Łaźnia Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria przyjmuje zgłoszenia kandydatów do Radomskiej Nagrody Kulturalnej za 2015 rok.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej