Dzisiaj jest: 1 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Natalia, Blanka, Eligiusz

Światło w sztuce geometrii

czwartek, 08 marzec 2018 17:09 Autor 

Plener malarski w Radziejowicach to już tradycja w polskiej sztuce. Podobnie to, że efekty tego pleneru prezentuje Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia.

 

W ubiegłorocznym plenerze w Radziejowicach wzięli udział artyści z kilku krajów. Co roku spotkanie ma inny temat. Tym razem było to „Światło w geometrii”. - Wspomniane światło jest wyjątkowo istotne i czytelne na prezentowanych pracach – podkreśla Zbigniew Belowski, wicedyrektor „Elektrowni”.
Na problem światła w sztuce geometrycznej uczestnicy patrzyli w rozmaity sposób. - To bardzo szerokie zagadnienie. Można potraktować światło, jako zjawisko optyczne, ale też może mieć ono znaczenie symboliczne – tłumaczy Mieczysław Knut, uczestnik pleneru.
Efekty tych artystycznych rozważań powinny zadowolić znawców sztuki.
- Wystawa jest wyjątkowo różnorodna pod względem formy – mówi Zbigniew Belowski. - Wiele osób podkreśla, że to jedna z najlepszych wystaw w historii „Elektrowni”.
Mieczysław Knut uczestniczy w plenerze od wielu lat. Tym razem zaprezentował na poplenerowej wystawie jedną pracę. - To ikona namalowana na desce lipowej. Zatytułowałem ją „Ikona światła” – prezentuje pracę Mieczysław Knut. - Światło na tym obrazie ma charakter paradoksalny. To światło ciemne.
Kuratorem wystawy jest Bożena Kowalska. Ekspozycja będzie czynna do 23 kwietnia.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radom na starych fotografiach

  Radomski fotografik Jerzy Kutkowski zaprosił radomian na pokaz starych zdjęć. Prezentacja odbyła się w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii Łaźnia.

 • Ponad 700 na 38 Radomskiej Wystawie Psów Rasowych

  Ponad 700 psów w 150 rasach, można było podziwiać podczas 38 Radomskiej Wystawy Psów Rasowych, która odbyła się w Pakosławiu koło Iłży. Organizatorem wystawy był Związek Kynologczny w Polsce oddział Radom.

 • Noc Muzeów w radomskich placówkach kultury

  Noc Muzeów w Radomiu to nie tylko muzeum im. Jacka Malczewskiego. Do cieszącej się od lat ogromnym zainteresowaniem radomian imprezy, włączyły się w tym roku także między innymi: Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”, radomscy strażacy, sąd, Radomskie Towarzystwo Retrocyklistów „Sprężyści” oraz Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galerii „Łaźnia”.

 • Wystawa na 100-lecie polskiego lotnictwa wojskowego

  „Skrzydła z szachownicą” - taki tytuł nosi wystawa, którą od najbliższej środy będzie można oglądać w radomskiej Resursie. Na wystawie zaprezentowane zostaną między innymi modele samolotów ze zbiorów Radomskiego Klubu Modelarsko-Historycznego „Sokół”.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej