Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 40.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Nominowani do nagrody

środa, 10 czerwiec 2015 15:54 Autor 

4 osób i jeden zespół znaleźli się w gronie nominowanych do Radomskiej Nagrody Kulturalnej za rok 2014. Nagroda wręczona zostanie podczas Dni Radomia.

Nagroda Kulturalna wręczana jest w Radomiu od 1998 roku. Jej celem jest eksponowanie najważniejszych wydarzeń kulturalnych z życia miasta i docenianie tych, które w największym stopniu promują Radom, przede wszystkim na forum ogólnopolskim. W tym roku kapituła nagrody nominowała do niej pięć osób – spośród 13 zgłoszonych.

Nominowani:

Przemysław Bednarczyk - historyk, scenarzysta, reżyser ,który promuje Radom organizując m.in. inscenizacje historyczne. Jako autor filmów historycznych zdobył wielu ogólnopolskich nagród.

Frument Project - za radomskie korzenie, reinterpretację rodzimego folkloru okolic Radomia i z terenu Mazowsza, za promowanie miasta na arenie ogólnopolskiej w programach muzycznych.

Dariusz Krajewski – za promocję Radomia na świecie. Dariusz Krajewski to pomysłodawca Radomskiej Bitwy Big bandów, angażującej zespoły spoza Radomia, oraz dyrygent Big Bandu ZSM, pedagog, prezes zarządu Stowarzyszenia Grandioso

Andrzej Markiewicz - profesor sztuk plastycznych, do nagrody zgłaszany za wydarzenie, którego był kuratorem: 43. Salon Zimowy – Radom 2014 Ogólnopolskie Triennale Sztuki

Marek Mieńkowski – za działalność animatora i mecenasa kultury, popularyzowanie muzyki klasycznej i jazzu.

Nagroda wręczona zostanie pod koniec czerwca podczas Dni Radomia.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

  • Radomska Nagroda Kulturalna wręczona

    Mieczysław Szewczuk, wieloletni kierownik Muzeum Sztuki Współczesnej laureatem Radomskiej Nagrody Kulturalnej. Nagrodę wręczono w trakcie niedzielnego widowiska muzycznego z okazji 40. rocznicy wydarzeń czerwcowych.

  • Zgłoszenia kandydatów do RNK

    Tylko do końca maja Łaźnia Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria przyjmuje zgłoszenia kandydatów do Radomskiej Nagrody Kulturalnej za 2015 rok.

  • Frument z nagrodą. Amfiteatr pękał w szwach

    Frument Project laureatem Radomskiej Nagrody Kulturalnej. Nagrodę wręczono podczas koncertu zespołów Renesans i Ira.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej