Dzisiaj jest: 1 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Brigida, Iga, Ignacy
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Miłość ma wiele imion

czwartek, 01 marzec 2018 18:38 Autor 

Szkoła ZDZ w Radomiu zaprosiła młodzież do udziału w I Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim i Poezji Śpiewanej. Frekwencja i poziom ucieszyły organizatorów.

 

Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: dla przedstawicieli gimnazjów i dla reprezentantów szkół ponadgimnazjalnych. Temat był dla wszystkich taki sam: „Miłość ma wiele imion”. - Jesteśmy młodzi, zakochujemy się. Czasami jest radość, czasami gorycz - mówi Wiktoria Białkowska, uczennica ZDZ w Radomiu.
Wiktoria wygrała w kategorii gimnazjów. Zaśpiewała wojenną piosenkę zatytułowaną „Miasto”. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył Patryk Zielonka z Miechowa. - Poezja śpiewana jest bardzo ciekawa. Ale chętnie śpiewam też inne piosenki – zaznacza Patryk Zielonka z ZDZ w Miechowie.
Poezja śpiewana to trudne wyzwanie. Młodzież chętnie jednak próbowała sił w konkursie. - W poezji śpiewanej ważne są i słowa, i muzyka – podkreśla Katarzyna Kołodziejska, dyrektor ZDZ w Radomiu.
Uczestnicy konkursu musieli zmierzyć się nie tylko z rywalami. - Trema była ogromna, bo to pierwszy taki występ – przyznaje Patryk Zielonka.
Jury i organizatorzy nie kryli zadowolenia z występów młodzieży.
- Konkurs przyjął się wśród młodzieży i na pewno będzie kontynuowany – zapewnia Katarzyna Kołodziejska.
W konkursie wzięły udział 22osoby. Połowa z nich śpiewała poezję.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radomski ZDZ otrzymał certyfikat MON

  Trzy szkoły z Radomia, Lipin i Białobrzegów prowadzące klasy mundurowe wezmą udział w II edycji pilotażowego programu „Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych”. W czwartek wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz wręczył wymienionym szkołom certyfikaty MON.

 • Alkohol nie jest im potrzebny. Konkurs rozstrzygnięty
  Lepiej jest mieć pasję niż jej nie mieć, bo pasja daje szczęście – mówią uczniowie, którzy zwyciężyli w konkursie organizowanym przez Zakład Doskonalenia Zawodowego w Radomiu.
 • Uczą młodych dobrych nawyków

  Bo burger może być zdrowy, a kulinaria stać się pasją. Tak samo jak fotografia. Zakład Doskonalenia Zawodowego realizuje dwa programy, które mają jeden cel. Pokazać młodym, że warto w wolnym czasie robić rzeczy pożyteczne, że warto mieć pasję.

 • Lekcja w szkole, a na niej makaron z soku i smażona oliwa

  Mistrz kucharski Jean Bos, promujący w Polsce kuchnię molekularną przyjechał do radomskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego. Pokazywał uczniom podstawowe techniki i zasady tej kuchni.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej