Dzisiaj jest: 30 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Justyna, Andrzej, Konstanty
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Walentynki z Radomską Orkiestrą Kameralną

poniedziałek, 19 luty 2018 18:42 Autor 

Radomska Orkiestra Kameralna zaprosiła radomian na walentynkowy wieczór. W programie koncertu znalazły się muzyka celtycka i taneczne pokazy.

 

Publiczność czarował Aleksander Brych, grając na irlandzkim flecie. Razem ze swoim zespołem i Radomską Orkiestrą Kameralną przedstawił tradycyjne przeboje muzyki celtyckiej. Atrakcją wieczoru był też pokaz irlandzkich tańców.
- Dziś mamy gości, którzy grają muzykę celtycką - mówi Natalia Rogińska, dyrektor ROK. - To połączenie klasycznej orkiestry z artystami folkowymi.
Wybór takiej muzyki nie był przypadkowy. Zdaniem organizatorów celtyckie utwory oddają charakter walentynkowego wieczoru.
- To muzyka melodyjna, bogata i uwielbiana przez wiele osób – podkreśla Natalia Rogińska.
Radomska publiczność wypełniła salę koncertową do ostatniego miejsca.
- Staramy się urozmaicać nasz repertuar. Stąd pomysł na muzykę celtycką, którą publiczność wręcz kocha – zaznacza Natalia Rogińska.
Kolejny wieczór z Radomską Orkiestrą Kameralną 10 marca. Podczas koncertu odbędzie się światowe prawykonanie kompozycji Wojciecha Błażejczyka.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Romantyczny koncert i promocja książki w sobotę

  Klasycznie o miłości. Tak w skrócie można opisać najbliższy koncert Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Będzie romantycznie, a w przerwie koncertu odbędzie się promocja wydawnictwa opowiadającego o historii orkiestr radomskich.

 • Kolędy w cerkwi. Koncert w niedzielę

  Jak co roku w styczniu parafia prawosławna zaprasza na koncert kolęd. W najbliższą niedzielę w cerkwi przy ul. Warszawskiej wystąpią trzy chóry. Łącznie w programie znalazło się prawie 30 kolęd.

 • Kolędowanie w katedrze

   

 • Nowoczesny sprzęt dla szpitala. Udana zbiórka

  Nowy sprzęt do badań EEG otrzymał Radomski Szpital Specjalistyczny. Aparat udało się kupić dzięki koncertowi charytatywnemu „Poradnia przyjazna dziecku”. To bardzo ważny zakup dla lecznicy

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej