Dzisiaj jest: 19 Sierpnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Konstancja, Emilia, Julian

Poranki z muzyką

poniedziałek, 12 luty 2018 16:22 Autor 

W Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia rozpoczęły się poranki muzyczne. Spotkanie dla dzieci poprowadził Włodzimierz Izban, autor książki zatytułowanej „Co tak pięknie gra”.

 

 

Edukacyjne poranki muzyczne to cykl sześciu spotkań dla dzieci. Na pomysł ich organizacji wpadł Włodzimierz Izban. Uczestnicy poranków mają poznać jak brzmią i jak zbudowane są poszczególne instrumenty.
- Na pierwsze spotkanie przyszło 80 osób. To cieszy, zwłaszcza, że to premiera tych imprez w Radomiu – mówi Włodzimierz Izban.
Brzmienie instrumentów to punkt wyjścia do rozmów o muzyce, jej historii i znaczeniu dla kultury. Wszystko w formie zabawy z udziałem dzieci i rodziców. Podobną formułę ma książka, której autorem jest Włodzimierz Izban.
- Wyjątkowość tej książki polega na tym, że można jej również posłuchać. Każdy instrument ma kod QR, który po zeskanowaniu uruchamia aplikację w smartfonie - tłumaczy Włodzimierz Izban.
Jak brzmią instrumentu demonstrowały dzieci z Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu.
- Zawsze będą wykonywać muzykę dzieci ze szkoły muzycznej – zapowiada Włodzimierz Izban.- Chodzi mi o to, aby dzieci grały dla dzieci. Wtedy jest najlepszy odbiór. To również zachęta dla innych dzieci, aby nauczyć się grać na jednym z instrumentów.
Na muzyczne poranki składają się też różne konkursy z nagrodami. Podobnie będzie podczas następnego spotkania. Odbędzie się ono 25 lutego, a Włodzimierz Izban opowie wtedy o instrumentach dętych.

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Noc Muzeów w radomskich placówkach kultury

  Noc Muzeów w Radomiu to nie tylko muzeum im. Jacka Malczewskiego. Do cieszącej się od lat ogromnym zainteresowaniem radomian imprezy, włączyły się w tym roku także między innymi: Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”, radomscy strażacy, sąd, Radomskie Towarzystwo Retrocyklistów „Sprężyści” oraz Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galerii „Łaźnia”.

 • „Elektrownia” zaprasza na poranki muzyczne

  Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” zaprasza najmłodszych radomian wraz z rodzicami na piąte spotkanie z cyklu „poranki muzyczne”. W trakcie spotkania ich organizator Włodzimierz Izban zapozna dzieci z instrumentami strunowymi, czyli gitarami.

 • Światło w sztuce geometrii

  Plener malarski w Radziejowicach to już tradycja w polskiej sztuce. Podobnie to, że efekty tego pleneru prezentuje Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia.

 • „Międzywartości” Jana Berdyszaka

  „Międzywartości” to tytuł wystawy, która prezentuje twórczość Jana Berdyszaka. Artysta uprawiał różne rodzaje sztuki, od rysunku i malarstwa po rzeźbę i instalacje.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej