Dzisiaj jest: 10 Czerwca 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Bogumił, Małgorzata, Edgar
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

O trudnościach dorastania. „Jestem” w teatrze

czwartek, 08 luty 2018 14:43 Autor 

Najnowsza sztuka prezentowana w teatrze radomskim ma być refleksją nie tylko dla młodych, ale też wychowujących ich rodziców. W przyszłym tygodniu na deskach Powszechnego premiera „Jestem”.

Reżyserem sztuki „Jestem” w radomskim Teatrze Powszechnym jest Andrzej Sadowski. Sporo jest tu znaków szczególnych dla tego reżysera. Jednym z nich są rockowe, nieco cięższe brzmienia. Muzyka dla Andrzeja Sadowskiego jest ważną warstwą spektaklu. Tym razem reżyser opowiada o trudnościach dorastania. Główną bohaterką jest Joanna. W tej roli Joanna Zagórska. Nastolatka przeżywa trudny okres. Walczy nie tylko z samą sobą, ale i z otoczeniem. Wyraz stanowiący tytuł spektaklu, czyli „Jestem”, jest tu bardzo wymowny. - To taki komunikat, który każdy z nas wykrzykuje od czasu do czasu. Pokazujemy, że zazwyczaj jak coś robimy, to chcemy dobrze, ale nie zawsze nam to wychodzi. Stąd krzyk 'jestem'. Jestem jaki jestem – wyjaśnia Andrzej Sadowski.

Problem akceptacji samej siebie, ale też i przez otoczenie jest jednym z bardziej widocznych w sztuce. Na scenie Joannie towarzyszy Joker, postać wzorowana na fikcyjnym bohaterze z filmów o Batmanie (w tej roli Mateusz „Kot” Kocięcki). Jest – jak wyjaśnia reżyser – alter ego Joanny. Andrzej Sadowski informuje, że sztuka przeznaczona jest dla widza w każdym wieku. Wielu młodych w Joanne odnajdzie samego siebie. Reżyser porusza też kwestię wychowania przez rodziców. Joanna jest oczywiście przykładem. - Sposób w jaki prowadzona jest przez matkę, jest bardzo „polski”. Nierzadko rodzice sami doprowadzają do nieszczęśliwego końca - mówi Andrzej Sadowski.

Tym samym reżyser zdradza nieco zakończenie, choć bez podawania szczegółów. Premiera spektaklu odbędzie się 16 lutego na scenie „Kotłownia”.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej