Dzisiaj jest: 3 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Błażej, Hipolit, Oskar
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Do białego rana. Studniówka „Gastronomika”

poniedziałek, 05 luty 2018 15:42 Autor 

Do białego rana bawili się na swoim balu studniówkowym maturzyści Zespołu Szkół Spożywczych i Hotelarskich w Radomiu. W balu uczestniczyło blisko 140 uczniów Gastronomika.

Do matury coraz bliżej. Ale w tak gorącym okresie jak karnawał, trudno maturzystom myśleć o tym co wydarzy się za 100 dni. W dodatku teraz, kiedy trwa sezon studniówkowy. W sobotni wieczór swoją studniówkę rozpoczęli maturzyści Zespołu Szkół Spożywczych i Hotelarskich w Radomiu. - Polonez wspaniały. Bardzo oryginalny i świetnie przygotowany. Młodzież napracowała się, ale miała także wspaniałego nauczyciela. Widać też talent, który mam nadzieję, że odkryli i inni nauczyciele – mówi Radosław Starczewski, dyrektor Zespołu Szkół Spożywczych i Hotelarskich w Radomiu.

Choreografię przygotował Piotr Czarnecki. Maturzyści Gastronomika bawili się w Centrum Konferencyjno-Rozrywkowym w Kowali-Kolonia pod Radomiem. Ten bal był też wyjątkowy dla Radosława Starczewskiego. Była to 10 studniówka w jego karierze dyrektora tej szkoły. - Tak jak widzę, a mam nadzieję, że i nasza jest w tym zasługa, młodzież wydaje się bardziej przedsiębiorcza, bardziej otwarta na innowacje i pomysły. Łatwiej wchodzi w to dorosłe życie. Niektórzy już prowadzą działalności gospodarcze, a inni myślą o studiach, o pracy czy wyjazdach lub karierze związanej z zawodem – mówi Radosław Starczewski.

Młodzież bawiła się pod czujnym okiem komitetu studniówkowego. To rodzice wzięli na siebie ciężar przygotowania tego wyjątkowego balu. Przygotowania trwały od września ubiegłego roku. Wysiłek rodziców nie poszedł na marne. Maturzyści Zespołu szkół Spożywczych i Hotelarskich w Radomiu bawili się wspaniale do białego rana.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Za sto dni matura. Ale na razie... czas studniówek

  Trwa sezon studniówkowy. Bardzo dużo studniówek odbyło się w miniony weekend, ostatni weekend przed feriami. Odwiedziliśmy LO im. dra Tytusa Chałubińskiego i Zespół Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług.

 • Akcja dla bezdomnych. W grudniu charytatywne przedstawienie

  Jeszcze tylko przez tydzień będzie trwała zbiórka ubrań dla osób bezdomnych. Organizuje ją uczeń radomskiego gastronomika, Bartłomiej Maślak. Najbardziej potrzebne są buty.

   

   

  Już w ubiegłym roku Bartek Maślak pomagał bezdomnym. Zorganizował akcję zbiórki ubrań. Potem ze strażą miejska i streetworkerkami Caritas odwiedzali miejsca, w których przebywają bezdomni. Rozdawali tę odzież i ciepłe posiłki, które przygotował „Gastronomik”. Bo szkoła Bartka też zaangażowała się w tę akcję. - Zapytałem mojego katechety, czy dałoby się zrobić taką akcję w szkole. On po rozmowie z dyrektorem zgodził się. I zaczęliśmy działać – opowiada Bartłomiej Maślak.

  W tym roku Świąteczna Akcja dla Osób Bezdomnych Radom 2017 jest większa. Odzież przyjmowana jest w czterech punktach w Radomiu i w jednym punkcie w Grójcu. W Radomiu te punkty to sklep Budowlaniec, ul. Żwirki i Wigury 18, sklep Maxima-Metalplast, ul. Struga 6 (obok Resursy), serwis GSM, ul. Wyścigowa 3i, oraz Radomska Szkoła Rock'a, ul. Sienkiewicza 8.

  Odzież zbierana jest do 1 grudnia. Bartka wspiera też Ośrodek Kultury i Sztuki Resursa Obywatelska. W Resursie odbędzie się charytatywne przedstawienie „Dyzma raz jeszcze”. - Pieniądze zostaną przekazane przede wszystkim na zakup butów zimowych dla bezdomnych - mówi Bartłomiej.

  Przedstawienie odbędzie się 8 grudnia. Bilety już można kupować.

   

 • Sezon na studniówki. Nietypowy Polonez w ZDZ

  To dzień wyjątkowy, bardzo ważny, jedyny taki w życiu. To krok w dorosłość - mówili uczniowie Zakładu Doskonalenia Zawodowego na swoim balu maturalnym. Sezon studniówkowy w pełni.

 • Pyry z niespodzianką królem festiwalu

  Słodki Amerykanin, Ziemniaczana Eksplozja, Szmaragdowy sekret czy Chrust na pierzynce. To nazwy zup przygotowanych przez uczniów na VIII Festiwal Zupy, który odbył się w Zespole Szkół Spożywczych i Hotelarskich.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej