Dzisiaj jest: 10 Sierpnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Gra fotografią, czyli energetyka kształtu

piątek, 02 luty 2018 17:34 Autor 

W „Elektrowni” swoje prace zaprezentowali przedstawiciele nowej organizacji w regionie – oddziału Związku Polskich Artystów Fotografików.

 

 

Autorami wystawy są dobrze znani w Radomiu fotograficy. Jak mówią, oddział Związku Polskich Artystów Fotografików otwiera nowe możliwości dla twórców.
- ZPAF to zrzeszenie fotografików profesjonalnych, ma ogromne tradycje. Trzeba przejść etapy kwalifikacyjne, aby należeć do tego grona - mówi Tomasz Grzyb, autor wystawy.
Członkowie Związku Polskich Arturów Fotografików doskonale znają fotografię reportażową. Ale inauguracyjna wystawa to co innego. Autorzy prac idą dalej, szukają wartości artystycznych, przy czym każdy prezentuje na te sprawy inne spojrzenie.
- Większość autorów skupiam się na operowaniu formą, a nie treścią. Interesuje nas gra świateł i cieni, tzw. energetyka kształtu - mówi Piotr Mazur, autor wystawy.
Każdy z artystów przygotował na wystawę coś ekstra. Prace sześciu autorów noszą wspólną nazwę „Fotogeny'.
- Przygotowałem na wystawę zestaw pod tytułem „Definicja przestrzeni”. Buduję własną przestrzeń, opartą na wyobraźni – tłumaczy Tomasz Grzyb.
Piotr Mazur znany był przez lata, jako fotoreporter gazety Echo Dnia. Teraz jednak odnajduje się w fotografii artystycznej.
- Przedstawiłem serię fotografii, które tworzą jedną pracę – zaznacza Piotr Mazur. - Na zdjęciach widać papę porośniętą mchem.
Autorami wystawy są też Przemysław Barański, Sebastian Klochowicz, Jarosław Korbiński oraz Zdzisław Słomski, który jest również kuratorem wystawy.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Noc Muzeów w radomskich placówkach kultury

  Noc Muzeów w Radomiu to nie tylko muzeum im. Jacka Malczewskiego. Do cieszącej się od lat ogromnym zainteresowaniem radomian imprezy, włączyły się w tym roku także między innymi: Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”, radomscy strażacy, sąd, Radomskie Towarzystwo Retrocyklistów „Sprężyści” oraz Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galerii „Łaźnia”.

 • „Elektrownia” zaprasza na poranki muzyczne

  Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” zaprasza najmłodszych radomian wraz z rodzicami na piąte spotkanie z cyklu „poranki muzyczne”. W trakcie spotkania ich organizator Włodzimierz Izban zapozna dzieci z instrumentami strunowymi, czyli gitarami.

 • Światło w sztuce geometrii

  Plener malarski w Radziejowicach to już tradycja w polskiej sztuce. Podobnie to, że efekty tego pleneru prezentuje Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia.

 • „Międzywartości” Jana Berdyszaka

  „Międzywartości” to tytuł wystawy, która prezentuje twórczość Jana Berdyszaka. Artysta uprawiał różne rodzaje sztuki, od rysunku i malarstwa po rzeźbę i instalacje.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej