Dzisiaj jest: 9 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Apolonia, Eryka, Cyryl

Fotografia - wielka pasja

środa, 10 styczeń 2018 16:11 Autor 

Radomskie Towarzystwo Fotograficzne zaprosiło radomian na doroczną wystawę prac swoich członków. Wernisaż prezentacji odbył się w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii Łaźnia.

 

Doroczna wystawa członków Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego to zawsze wydarzenie w środowisku sympatyków fotografii. Sala w „Łaźni” zapełniła się niemal do ostatniego miejsca. Na ekspozycję składają się prace niemal wszystkich aktywnych członków RTF.
- W wystawie bierze udział 35 osób – mówi Leszek Jastrzębowski, prezes RTF. - Są to różnorodne fotografie. Każdy ma inne podejście do zdjęć.
Króluje fotografia cyfrowa. Choć na co dzień są w RTF osoby, które fascynują się tradycyjnymi metodami. Tematyka idzie z duchem czasu, czyli zmienia się zgodnie z ogólnymi trendami.
- Kiedyś więcej było krajobrazów. Obecnie jest dużo więcej portretów - mówi Leszek Jastrzębowski.
Radomskie Towarzystwo Fotograficzne liczy około 50 osób. Stowarzyszenie opiera się na społecznikach, a wszystkich łączy oczywiście pasja fotografowania. RTF ma stalą siedzibę właśnie w „Łaźni”. Budżet organizacji to jedynie składki członkowskie.
- Sprawy finansowe nie pozwalają na rozwój – zaznacza Leszek Jastrzębowski. - Nie ma mowy o wydaniu albumów, czy książek.
Stowarzyszenie ma charakter otwarty. Wystarczy przyjść na cotygodniowe spotkanie i można rozpocząć działalność, czy współpracę z RTF.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radom na starych fotografiach

  Radomski fotografik Jerzy Kutkowski zaprosił radomian na pokaz starych zdjęć. Prezentacja odbyła się w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii Łaźnia.

 • Ponad 700 na 38 Radomskiej Wystawie Psów Rasowych

  Ponad 700 psów w 150 rasach, można było podziwiać podczas 38 Radomskiej Wystawy Psów Rasowych, która odbyła się w Pakosławiu koło Iłży. Organizatorem wystawy był Związek Kynologczny w Polsce oddział Radom.

 • Trzy koncerty na jubileusz XXV OTŚP

  Stanisław Sojka, Szymon Wydra i Piotr Dąbrówka byli gwiazdami XXV Ogólnopolskiego Turnieju Śpiewających Poezję. Turnieju, który wyjątkowo turniejem nie był. Z okazji jubileuszu organizatorzy odstąpili od konkursowych występów.

 • Stanisław Sojka wystąpi w Łaźni

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej