Dzisiaj jest: 8 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Piotr, Jan, Hieronim
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Malczewski chce otworzyć rok z przytupem

sobota, 06 styczeń 2018 15:44 Autor 

Wystawa obuwia historycznego otworzy rok 2018 w muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu. Muzeum chce rozpocząć ten rok z przytupem. Dyrektor zapowiada inne wystawy i zdarzenia.

 

11 stycznia w muzeum Jacka Malczewskiego w Radomiu otwarta zostanie wystawa „Każdy krok zostawia ślad”. To projekt Muzeum Archeologicznego w Gdańsku. - Wystawa jest bardzo atrakcyjna. Towarzyszy jej film opowiadający o historii produkcji obuwia - mówi Małgorzata Cieślak-Kopyt z muzeum im. J. Malczewskiego w Radomiu.

Tą ekspozycją muzeum w Rynku chce rzpocząć rok 2018. „Malczewski” zapowiada nie tylko wystawy, ale też i inne działania. W karnawale to noworoczne występy. Pierwszy odbędzie się 7 stycznia w samo południe. Muzeum uruchomi też cykl wykładów. - W różnych datach będą wykłady dla mieszkańców Radomia. Będzie to prawdopodobnie o godz. 12.00 i zawsze w niedzielę – informuje Grzegorz Kościelniak z muzeum. Pierwszy wykład zaplanowano na 28 stycznia.

Ponieważ ten rok jest rokiem jubileuszy wielu wydarzeń historycznych, muzeum zapowiada wystawy nawiązuje do niektórych rocznic. - Będzie duża wystawa poświęcona stuleciu niepodległości – mówi Adam Zieleziński, dyrektor placówki.

Muzeum planuje też przygotować wystawę na temat 20-lecia samorządu województwa mazowieckiego. W planach jest też projekt edukacyjny na temat skarbów i tajemnic Piotrówki. „Malczewski” zaprasza też do odwiedzenia zmienionej niedawno Galerii Malarstwa Polskiego XIX i XX wieku.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Muzeum im. J. Malczewskiego zaprasza na Noc Muzeów

  W najbliższą sobotę 19 maja w całej Polsce rozpocznie się Noc Muzeów. W Radomiu ta ciesząca się ogromnym zainteresowaniem impreza, zostanie zorganizowana już po raz 12-ty.

 • Nowa wystawa w muzeum im. J. Malczewskiego

  W najbliższy piątek w Muzeum im. Jacka Malczewskiego otwarta zostanie wystawa „Barwy dziecięcych losów.” Wystawa poświęcona jest dziecięcym bohaterom nowel i powieści szkolnych. Będzie można spotkać Małego Księcia, przejść przez szafę do Narni czy zajrzeć do chaty Janka Muzykanta.

 • "Piąte królestwo, czyli Fungarium" w radomskim muzeum

  "Piąte królestwo, czyli Fungarium" to nazwa wystawy, która już od piątku, 6 kwietnia będzie do obejrzenia w Muzeum im. Malczewskiego w Radomiu. Wystawa to zbiór fotografii Roberta Kozaka.

 • Buty na wystawie w „Malczewskim”

  Jakie buty noszono kilkadziesiąt, kilkaset lat temu można zobaczyć na najnowszej wystawie w muzeum im. J. Malczewskiego. Ekspozycja nosi tytuł „Każdy krok zostawia ślad”.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej