Dzisiaj jest: 5 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Krystyna, Sabina, Norbert

Cyfrowe światy w Bibliotece Publicznej

sobota, 06 styczeń 2018 15:39 Autor 

„Cyfrowe Światy” Piotra Sokołowskiego można obejrzeć w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Wystawa otworzyła artystyczny sezon Radomskiego Stowarzyszenia Pokoleń.

„Cyfrowe Światy” to zgodnie z nazwą grafiki komputerowe. W Miejskiej Bibliotece Publicznej można obejrzeć wybrane prace warszawskiego artysty Piotra Sokołowskiego.
- To prace nigdy publicznie nie pokazywane. Wykonałem je „do szuflady” - mówi Piotr Sokołowski, autor wystawy.
Piotr Sokołowski mieszka w Warszawie. Pochodzi z Radomia, w którym spędził młodzieńcze lata. Ale nawiązań do rodzinnego miasta raczej trudno znaleźć w obecnej ekspozycji.
- Inspiracją była ogólnie fantastyka, marzenia, sny, dziecięce ilustracje Piotr Sokołowski.- Cały czas pielęgnuję w sobie małego Piotrusia Pana, który dużo czyta i ogląda wiele filmów.
Autor prac podkreśla, że grafika komputerowa ma wiele wspólnego z tradycyjnym malarstwem.
- Najpierw szkicuję, potem nakładam kolejne warstwy, dopieszczając szczegóły – zdradza Piotr Sokołowski.
Wystawę zorganizowało Radomskie Stowarzyszenie Pokoleń. Ekspozycja powstała w ramach prezentacji z cyklu „Artysta i Dzieło”.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radom na starych fotografiach

  Radomski fotografik Jerzy Kutkowski zaprosił radomian na pokaz starych zdjęć. Prezentacja odbyła się w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii Łaźnia.

 • Ponad 700 na 38 Radomskiej Wystawie Psów Rasowych

  Ponad 700 psów w 150 rasach, można było podziwiać podczas 38 Radomskiej Wystawy Psów Rasowych, która odbyła się w Pakosławiu koło Iłży. Organizatorem wystawy był Związek Kynologczny w Polsce oddział Radom.

 • Wystawa na 100-lecie polskiego lotnictwa wojskowego

  „Skrzydła z szachownicą” - taki tytuł nosi wystawa, którą od najbliższej środy będzie można oglądać w radomskiej Resursie. Na wystawie zaprezentowane zostaną między innymi modele samolotów ze zbiorów Radomskiego Klubu Modelarsko-Historycznego „Sokół”.

 • Radomskie Klasyki rozpoczęły sezon

  To było rekordowe rozpoczęcie sezonu 2018 Radomskich Klasyków. Ponad 400 zabytkowych pojazdów z całej Polki zjechało w minioną niedzielę na teren Automobilklubu Radomskiego.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej