Dzisiaj jest: 2 Października 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Sława, Dionizy, Teofil

Zakupy do kolekcji Elektrowni

czwartek, 28 grudzień 2017 14:33 Autor 

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia powiększa kolekcję dzieł krajowych artystów. Ośrodek zaprezentował mediom najnowsze zakupy.

 

Na zakup nowych dzieł dotacje przekazały Elektrowni ministerstwo i Urząd Marszałkowski. W sumie placówka pozyskała prawie ćwierć miliona złotych.
- Otrzymaliśmy na zakupy 247400, z czego ministerstwo pokryło 135000. a resztę przekazał Urząd Marszałkowski – informuje Włodzimierz Pujanek, dyrektor Elektrowni.
Na razie można oglądać zakupione obrazy na miniwystawie w Elektrowni. Potem dzieła będą prezentowane w ramach tematycznych ekspozycji.
- Autorami dzieł są Zbigniew Makarewicz, Jarosław Kozłowski, Leon Tarasiewicz i Zbigniew Libera – wylicza Włodzimierz Pujanek.
Dla centralnych urzędów wspieranie lokalnych ośrodków sztuki to jedno z priorytetowych zadań.
- Chodzi o zakupy w ramach programu ministerstwa kultury „Regionalne kolekcje” - mówi Włodzimierz Pujanek.
Z ramienia Elektrowni nad wyborem dzieł czuwał Krzysztof Bochyński.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Noc Muzeów w radomskich placówkach kultury

  Noc Muzeów w Radomiu to nie tylko muzeum im. Jacka Malczewskiego. Do cieszącej się od lat ogromnym zainteresowaniem radomian imprezy, włączyły się w tym roku także między innymi: Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”, radomscy strażacy, sąd, Radomskie Towarzystwo Retrocyklistów „Sprężyści” oraz Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galerii „Łaźnia”.

 • „Elektrownia” zaprasza na poranki muzyczne

  Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” zaprasza najmłodszych radomian wraz z rodzicami na piąte spotkanie z cyklu „poranki muzyczne”. W trakcie spotkania ich organizator Włodzimierz Izban zapozna dzieci z instrumentami strunowymi, czyli gitarami.

 • Światło w sztuce geometrii

  Plener malarski w Radziejowicach to już tradycja w polskiej sztuce. Podobnie to, że efekty tego pleneru prezentuje Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia.

 • „Międzywartości” Jana Berdyszaka

  „Międzywartości” to tytuł wystawy, która prezentuje twórczość Jana Berdyszaka. Artysta uprawiał różne rodzaje sztuki, od rysunku i malarstwa po rzeźbę i instalacje.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej