Dzisiaj jest: 4 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Weronika, Mariusz, Andrzej

Radom pamięta o Mistrzu

sobota, 23 grudzień 2017 16:36 Autor 

Izba Pamięci mistrza boksu Kazimierza Paździora to atrakcja dla kibiców i promocja osiągnięć radomskiego sportu. A dla młodzieży zachęta do podjęcia treningów.

 

Izba Pamięci znajduje się w holu przed wejściem do hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. To miejsce, w którym nie sposób przejść obojętnie obok pamiątek po Mistrzu.
- Kazimierz Paździor to jedyny mistrz olimpijski z Radomia – przypomina Stanisław Dobosz, prezes Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Bokserskiego.
Główną atrakcja jest oczywiście złoty medal olimpijski z Rzymu. To największy sukces w historii radomskiego sportu. MOSiR prezentuje też złoty medal Mistrzostw Europy.
- Kazimierz Paździor to postać znana nie tylko w Polsce. Kiedy jestem za granicą często znajomi pytają mnie o mistrza z Radomia – zaznacza Adam Kusior, wiceprezes Warszawsko-Mazowieckiego OZB.
Dla młodych sportowców uprawianie tej samej dyscypliny sportu co słynny mistrz to powód do dumy.
- Można poznać historię mistrza olimpijskiego – mówi Marcel Strzelec z BTS Broń.
- Ta gablota to fajny pomysł – podkreśla Patryk Pożyczka z BTS Broń.
Chłopcy nie kryją satysfakcji z przynależności do sekcji pięściarskiej, Obaj próbują sił na ringu. W dniu otwarcia Izby Pamięci walczyli podczas turnieju w hali MOSiR.
- Stoczyłem walkę sparingową i był remis – mówi Marcel
- Ja też zremisowałem swój pojedynek – dodaje Patryk.
Pamiątki to nie tylko historia. To przykład sportowca, który potrafił realizować marzenia.
- W historii boksu Polska zajmuje bodaj szóste miejsce w klasyfikacji medalowej. A w naszym kraju pięściarstwo było jedną z najważniejszych dyscyplin sportu. Dlaczego obecni pięściarze nie mogą pójść w ślady polskich mistrzów – pyta Adam Kusior.
O otwarcie Izby Pamięci radomianin Stanisław Dobosz zabiegał od dawna.
- Otwarcie Izby Pamięci to spełnienie moich marzeń – podkreśla Stanisław Dobosz.
W nowej hali przy ulicy Struga będzie można obejrzeć kolejne pamiątki po |Kazimierzu Paździorze.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Warsztaty taneczne z gwiazdą

  Agnieszka Kaczorowska, popularna aktorka i mistrzyni tańca, przygotowała dla radomskich dzieci prezent z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. We wtorek poprowadziła w hali MOSiR-u taneczne warsztaty.

 • Trzy razy złoto

  Trzy tytuły mistrza Mazowsza kadetów zdobyli zawodnicy radomskich klubów podczas turnieju w Płocku. Pierwsze miejsce w tych zawodach oznaczało także kwalifikację do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

 • Konflikt na linii Klub Piłkarski Broń Radom–MOSiR

  Jak już informowaliśmy, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekaże ponad 2 miliony złotych na budowę w Radomiu drugiego punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Lobbingiem na rzecz tej inwestycji pochwalili się radomscy parlamentarzyści PiS. Ale wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik mówi, że nie lubi jak ktoś chwali się czymś czego nie zrobił.

 • „Noc Zemsty” i wielki rewanż

  Michał Żeromiński stoczy w sobotę rewanżową walkę z Łukaszem Wierzbickim. Będzie to jeden z pojedynków podczas imprezy Polsat Boxing Night.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej