Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

„Przyjaciele dzieciom”. Malowali bombki dla Kuby

poniedziałek, 11 grudzień 2017 16:35 Autor 

Już po raz jedenasty znani radomianie malowali bombki w ramach akcji „Przyjaciele dzieciom”. Dochód ze sprzedaży świecidełek zostanie przeznaczony na leczenie walczącego z nowotworem Kuby.

 

Jak co roku przed świętami znani radomianie, politycy, artyści, dziennikarze, sportowcy wzięli udział w akcji „Przyjaciele dzieciom”. Wspólnie malowali bombki. - Od wielu lat bierzemy udział wspólnie w akcji malowania bombki, w tym roku nie mogło być inaczej. Wybraliśmy motyw szczególny, bo związany z nową iluminacją Radomia – mówią Sylwia i Radosław Witkowscy.

Każdy z malujących miał swój pomysł na dekorację i swój pomysł na wykonanie. Czasem tematyka była wymyślona wcześniej, czasem rodziła się w ostatniej chwili, na miejscu, z lekką podpowiedzią fachowców. - Jak zwykle, jak co roku, przychodzimy nie wiedząc co będzie – mówi Małgorzata Kosztowniak. - Wspólnie ustaliliśmy motyw. A jeden z radomskich artystów narzucił swoją wizję i teraz pewnie mocno trzyma kciuki, żeby wyszło – dopowiada Andrzej Kosztowniak.

Małgorzata i Andrzej Kosztowniakowie postawili na motywy tradycyjne. - Zdecydowanie świąteczne. Bardzo konserwatywne, czyli chatki, bałwanek, piękne choinki no i oczywiście gwiazda betlejemska. I dużo śniegu – mówią państwo Kosztowniakowie.

W wielu wypadkach praca przebiegała zespołowo. W końcu każdy ma jakiś talent, a nie zawsze jest to talent plastyczny. - Talentu plastycznego nigdy nie miałem, więc jak mogę się wspomóc, to chętnie korzystam – śmieje się Mateusz Tyczyński. Swoją bombkę maluje wspólnie z Dagmarą Gac. To pani Dagmara podrzuciła pomysł na zdobienie. - Rozświetlamy Radom. Ma być bajecznie, ma być kolorowo i przede wszystkim ma być świecąco – tłumaczy Dagmara Gac

Techniki zdobienia bombek były różne. - Technika inżynierska, metoda wyklejania, trzeba podejść do tematu i zmierzyć się z powierzchnią kuli, która jest bardzo trudna do malowania. Ja myślę, że liczy się idea, ten szlachetny cel – mówi Paweł Łuk-Murawski.

Akcja „Przyjaciele Dzieciom” organizowana jest wspólnie przez prezydenta Radomia oraz Caritas Diecezji Radomskiej. Ma na celu pomoc najmłodszym mieszkańcom miasta. Dwa lata temu była to pomoc dla Michalinki, rok temu dla Miłosza. - W tym roku jest to Kuba, który dzielnie walczy z chorobą nowotworową, dzielnie go wspiera tata. Mają za sobą szereg przykrych doświadczeń, ale ufamy że przed nimi także radosna przyszłość. Szczególnie dopingujemy Kubę, który musi stoczyć jeszcze niejeden bój, żeby z tą chorobą wygrać – mówi ks. Robert Kowalski, dyrektor radomskiej Caritas.

To wsparcie jest ważne. I nie chodzi tylko o wsparcie materialne. - Myślę, że to jest bardzo ważny moment dla rodzica, że wie, że jest ktoś, kto w tym trudnym momencie, jak choroba dziecka, pomoże – uważa Sylwia Witkowska.

Przygotowane teraz bombki będą licytowane podczas koncertu, który w najbliższą sobotę odbędzie się w sali Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Dochód z licytacji przeznaczony zostanie na protezę ręki dla małego Kuby.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

  • Malują bombki dla Kuby Kruka
  • Malowali bombki dla Kuby

    W Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 wszystkich połączyła akcja malowania bombek. Cel to zbiórka pieniędzy na pomoc dla chłopca z domu dziecka.

  • Ozdoby i pomoc pod choinkę

    W Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 nauczyciele, dzieci i zaproszeni goście przygotowywali świąteczne ozdoby. Dochód z ich sprzedaży pomoże w leczeniu poszkodowanej w wypadku osoby.

  • Malowanie bombek 2016

    W tym roku dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie dla małego Miłosza (na jednym ze zdjęć), który choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Aukcja niebawem.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej