Dzisiaj jest: 9 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Apolonia, Eryka, Cyryl

Dwa spojrzenia na Radom i fotografię

piątek, 08 grudzień 2017 16:15 Autor 

„Radom, Dwa spojrzenia”. To tytuł wystawy fotografii, którą można oglądać w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii Łaźnia. Wspomniane spojrzenie prezentują Łukasz Wójcik i Szymon Wykrota.

 

Autorzy wystawy zaprezentowali swoje prace na wspólnej ekspozycji, ale w dwóch odrębnych salach. Łączy ich to, że znajdują w Radomiu wiele fascynujących miejsc i wydarzeń. Spojrzenie na temat fotografii to oczywiście indywidualna sprawa. - Staram się obiektywnie podchodzić do naszego miasta, nie unikam kontrastów, które często w nim występują – zaznacza Łukasz Wójcik. - Na tej wystawie pokazuję głównie zdjęcia barwne, kolorowe, które prezentują ciekawe imprezy ogólnopolskie, a nawet światowe. Bo taki też jest Radom.

Obaj autorzy wystawy są znani z pracy w mediach. Na pewno jednak ich zainteresowania na tych mediach się nie kończą. - Najważniejsze jest, aby znaleźć się w odpowiednim miejscu i czasie – mówi Szymon Wykrota. - Przydaje się warsztat. Trzeba mieć świadomość tego co się robi.
Łukasz Wójcik może nie czuje się typowym łowcą newsów, ale obserwacja wydarzeń ma ogromne znaczenie. - Staram się, aby zdjęcia zapadały w pamięć i stawały się ikonami miasta – podkreśla Łukasz Wójcik.

W karierze Szymona Wykroty dużą rolę odegrali rodzice. Autor wystawy dziękował im podczas wernisażu. - Niewiele mi zabraniali. Na wszelkie moje dziwactwa patrzyli z pobłażaniem - uśmiecha się Szymon Wykrota. - Wychowywałem się w ciemni. Mój tata jest fotografem, mama mu pomaga. Brat też zajmuje się fotografią. Mimo to długo broniłem się przed tym zawodem. Do czasu aż dojrzałem.

Wystawa będzie czynna do 3 stycznia. Wybrane zdjęcia znalazły się w kalendarzu wydanym przez fundację „Zagraj w zielone”.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radom na starych fotografiach

  Radomski fotografik Jerzy Kutkowski zaprosił radomian na pokaz starych zdjęć. Prezentacja odbyła się w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii Łaźnia.

 • Ponad 700 na 38 Radomskiej Wystawie Psów Rasowych

  Ponad 700 psów w 150 rasach, można było podziwiać podczas 38 Radomskiej Wystawy Psów Rasowych, która odbyła się w Pakosławiu koło Iłży. Organizatorem wystawy był Związek Kynologczny w Polsce oddział Radom.

 • Trzy koncerty na jubileusz XXV OTŚP

  Stanisław Sojka, Szymon Wydra i Piotr Dąbrówka byli gwiazdami XXV Ogólnopolskiego Turnieju Śpiewających Poezję. Turnieju, który wyjątkowo turniejem nie był. Z okazji jubileuszu organizatorzy odstąpili od konkursowych występów.

 • Stanisław Sojka wystąpi w Łaźni

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej