Dzisiaj jest: 3 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Błażej, Hipolit, Oskar
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Czerwony Kapturek w teatrze. Dla dzieci i dorosłych

czwartek, 30 listopad 2017 15:33 Autor 

Teatr Powszechny przygotowuje widowisko „Czerwony Kapturek – zabawa w teatr”. Sztukę reżyseruje Marek Zakostelecky.

 Czeski reżyser Marek Zakostelecky przygotował też scenariusz i scenografię. Wystawiając sztukę opartą o motywy z „Czerwonego Kapturka” chce pokazać dzieciom na czym polega magia teatru.

- Pokażemy ile zawodów potrzebnych jest do funkcjonowania teatru – mówi Marek Zakostelecky. - To nie tylko reżyser i scenarzysta, czy aktorzy.
Spektakl powinien jednak zainteresować nie tylko dzieci. Aktorzy zapewniają, że rodzice też znajdą coś dla siebie.
- W czasie spektaklu są takie „kąski”dla dorosłych. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Dlatego zapraszamy i rodziców, i dzieci i babcie oraz dziadków – przekonuje Agnieszka Grębosz, która zagra Czerwonego Kapturka.
Widowisko ma charakter interaktywny. Przybliża widzom podstawowe pojęcia związane z teatrem. Daje możliwość poznania kuchni pracy aktorów, czy reżysera.
- W drugiej części widowiska dzieci będą mogły same spróbować różnych zajęć – zapowiada Marek Zakostelecky.
W obsadzie aktorskiej znanej bajki są też Przemysław Bosek i Mateusz Michnikowski.
- Tu jest specjalna jednostka CX 27... – wskazuje „maszynę” Przemysław Bosek, dając próbkę przedstawienia. - Wystarczy, wystarczy – śmieje się Mateusz Michnikowski, który zaraz potem odpowiada na pytanie dziennikarzy o współpracę z reżyserem: - Marek ma wspaniałe poczucie humoru. Bardzo dobrze się dogadujemy.
Prapremiera sztuki odbędzie się w Teatrze Powszechnym 3 grudnia na scenie „Fraszka”.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Jak Kobra zmąciła wodę

  Scena „Fraszka” w Teatrze Powszechnym w Radomiu ponownie zaprasza najmłodszych widzów. Tym razem na premierę spektaklu „O krokodylu i królu Daktylu”. Przedstawienie powstało w oparciu o tekst Marty Guśniowskiej.

 • Zagraj w „Ani z Zielonego Wzgórza”. Casting w teatrze
  Radomski teatr szuka młodych aktorów, którzy chcieliby zagrać w sztuce „Ania z Zielonego Wzgórza”. Poszukiwana jest główna bohaterka, a także jej koledzy ze szkoły. Casting odbędzie się 21 grudnia.
 • „Tajemniczy Mr. Love” w radomskim teatrze
  Bezwzględny uwodziciel, któremu zależy tylko na pieniądzach, czy nieco pogubiony, sympatyczny mężczyzna? Reżyser i bohaterowie nie odpowiadają na to pytanie. W piątek najnowsza premiera w radomskim teatrze: „Tajemniczy Mr. Love”. Jak mówi reżyser, to sztuka o miłości.
 • Małe zainteresowanie konkursem w radomskim teatrze

  Tylko dwa zgłoszenia wpłynęły na konkurs dla młodych reżyserów organizowany przez radomski teatr. Dyrektor placówki – jak sam mówi – ma mieszane odczucia, bo – jak mówi – reżyserzy narzekają na brak pracy, a jak nadarza się okazja, to nie korzystają z niej.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej