Dzisiaj jest: 1 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Brigida, Iga, Ignacy
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Już w ten weekend kolejna RAFA

czwartek, 16 listopad 2017 15:49 Autor 

XXXVII Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Żeglarską „Rafa 2017” odbędą się w weekend w Radomiu. Podobnie jak przed rokiem organizatorzy zaplanowali trzy koncerty.

Dwa pierwsze koncerty odbędą się w Domu Kultury Idalin. W sobotę o godz. 11.00 rozpoczną się przesłuchania konkursowe.
- Zgłosiło się dziewięciu wykonawców, wszystkich dopuściliśmy do konkursu – mówi Grzegorz Molenda, dyrektor DK Idalin.
Uczestnicy konkursu mogą liczyć na nagrody finansowe i udział w głównym, niedzielnym koncercie.
- Pula nagród wynosi 3,5 tysiąca złotych. Podzieli ją jury – zapowiada Rafał Błędowski, organizator festiwalu.
Organizatorzy zapewniają, że do konkursu dopuścili tylko wykonawców na odpowiednim poziomie.
- To są wykonawcy, którzy maja już doświadczenie sceniczne – zapewnia
Grzegorz Molenda.
W sobotę o godz. 18.00 wystąpią The Tumbles, grupa Poszedłem na dziób oraz Marek Szurawski.
- Marek Szurawski jest dziennikarzem, wykonawcą. Przywiezie do Radomia wystawę prac Stana Hugilla – mówi Rafał Błędowski.
W niedzielę ogłoszenie wyników i koncert galowy w sali koncertowej Radomskiej Orkiestry Kameralnej z udziałem laureata oraz grup Zejman i Garkumpel oraz Mechanicy Szanty

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Rafa 2017. Bez pierwszych miejsc, ale zabawa doskonała

  37. Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Żeglarską Rafa 2017 przeszły do historii. Podczas koncertu galowego zagrali Zejman i Garkumpel oraz Mechanicy Szanty.

   

   

  Radom ma tradycje żeglarskie, wciąż działa tu sporo żeglarskich klubów, i ma tradycje śpiewania piosenki żeglarskiej. Ale tegoroczna Rafa była słabsza od poprzednich edycji. - Piosenka żeglarska jest takim dość niszowym nurtem artystycznym, nie cieszy się taką popularnością jak inne nurty – mówi Grzegorz Molenda, dyrektor Domu Kultury Idalin.

  Do konkursu zgłosiło się dziewięcioro wykonawców, w samym konkursie wzięło udział ostatecznie 6-cioro, bo trójka nie dojechała z przyczyn zdrowotnych. - Sam poziom konkursu niestety nie był wysoki w tym roku. Był średni, a w porównaniu z zeszłorocznym konkursem zdecydowanie niższy. Ale mamy nadzieję, że to się poprawi w kolejnych edycjach i ten poziom będzie rósł – mówi Grzegorz Molenda.

  Ostatecznie jury postanowiło przyznać w kategorii dziecięcej dwie trzecie nagrody. Otrzymały je Amelia Kiełbasa oraz Julia Fiedorow. - Śpiewam tak mniej więcej od dwóch, trzech lat, sprawia mi to przyjemność. Interesuję się różnymi gatunkami muzyki – mówi Julia Fiedorow.

  Drugiej i pierwszej nagrody jury nie przyznało. W kategorii powyżej 18 lat 3 miejsce zajął Robert Krzyżanowski, a drugie zespół Outsiders. Pierwszej nagrody jury nie przyznało.

  Outsiders nie zagrał w koncercie laureatów, bo zespół... rozjechał się. - Druga część jest w Iłży. Gitarzysta gra też w drugim zespole no i pewnych kwestii nie przeskoczyliśmy. Nie spodziewaliśmy się, że zostaniemy nominowani – mówią Asia Tuzimek i Zosia Kolasa z zespołu Outsiders.

  Outsiders to radomska grupa. Pomału kończy już ten sezon, dosyć udany, i planuje przyszłość. - W tym roku już nic. Mamy nominacje na Bazunę, ponieważ w Rawie Mazowieckiej zajęliśmy 3 miejsce, więc szykujemy się na Bazunę no i wiadomo, po drodze jakieś jeszcze festiwale – mówią dziewczyny.

  Bazuna to Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej, który odbywa się na wybrzeżu.
  Tegorocznej Rafie towarzyszyła zorganizowana przez Marka Szurawskiego wystawa pokazująca jak dawniej żyło się na morzu. - Mamy tu pokazaną krótka historię szant wykonywanych na dawnych pokładach na rysunkach Stana Hagilla. Był to ostatni szantymen który pływał na dawnym żaglowcu, wykonywał pracę, czyli śpiewał i dostawał za to wynagrodzenie – opowiada Rafał Błędowski, dyrektor festiwalu.

  Gwiazdami finałowej gali były zespołu Zejman i Garkumpel oraz Mechanicy Szanty.

   

 • Koncert Jorgosa Skoliasa i braci Olesiów otworzył 16 Radomski Festiwal Jazzowy.

  Koncert Jorgosa Skoliasa i braci Olesiów otworzył 16 Radomski Festiwal Jazzowy. Był to jednocześnie pierwszy punkt programu obchodów 30 – lecia działalności Łaźni Radomskiego Klubu Środowisk Twórczych i Galerii.

 • Jazz i jubileuszowy tort. Rozpoczyna się Radomski Festiwal Jazzowy

  Tym razem impreza potrwa tylko dwa dni, ale organizatorzy zapewniają, że na publiczność czeka wiele atrakcji.

 • Piosenka żołnierska dla seniorów

  Tak jest od wielu lat. Piosenka żołnierska wciąż cieszy się popularnością wśród radomskich seniorów. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej po raz dziesiąty zorganizował przegląd takiej twórczości.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej