Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Muzeum J. Malczewskiego znowu czynne!

środa, 15 listopad 2017 17:23 Autor 

Od dziś czynne jest znowu Muzeum im. Jacka Malczewskiego. Można obejrzeć m.in. dwa obrazy Jacka Malczewskiego, które nie były wcześniej prezentowane.

 

W Muzeum im. Jacka Malczewskiego od kilku miesięcy trwała modernizacja systemu przeciwpożarowego i trzeba było zamknąć obiekt dla zwiedzających. Prace, które kosztowały prawie 900 tysięcy złotych, dobiegły końca.
- Wreszcie wracamy do życia – mówi Adam Zieleziński, dyrektor muzeum. - Na początek przywracamy stałe ekspozycje.
Wspomniane przywracanie ekspozycji pracownicy muzeum rozpoczęli od sztandarowej wystawy, czyli prezentacji dokonań Jacka Malczewskiego. Składa się na nią prawie 50 obrazów. Po remoncie budynku wystawa znalazła się w innych niż dotychczas salach.
- Mamy teraz więcej możliwości aranżacyjnych – podkreśla Paulina Szymalak-Bugajska z Muzeum im. Jacka Malczewskiego. - W nowych salach może pomieścić się więcej obrazów.
Wystawa zawiera dwie nowe prace. Obie pochodzą ze zbiorów prywatnych. To obraz zatytułowany „Tobiasz z aniołem”. Druga z nowości nosi tytuł „Scena alegoryczna”. Jacek Malczewski namalował ok.3 tysięcy obrazów. Uwielbiał portrety, które stanowią większość prac w radomskiej ekspozycji. Czynne są też inne stałe ekspozycje oraz wystawa w Domu Gąski i Esterki.
- Tam czynna jest stała wystawa „Zanim powstało miasto”.Wiążą się z nią nowe zajęcia edukacyjne – zaprasza Ilona Pulnar-Ferdjani z Muzeum im. Jacka Malczewskiego.
W grudniu muzeum planuje otwarcie wystawy fotografii, wypożyczonej z muzeum we Lwowie.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Muzeum im. J. Malczewskiego zaprasza na Noc Muzeów

  W najbliższą sobotę 19 maja w całej Polsce rozpocznie się Noc Muzeów. W Radomiu ta ciesząca się ogromnym zainteresowaniem impreza, zostanie zorganizowana już po raz 12-ty.

 • Nowa wystawa w muzeum im. J. Malczewskiego

  W najbliższy piątek w Muzeum im. Jacka Malczewskiego otwarta zostanie wystawa „Barwy dziecięcych losów.” Wystawa poświęcona jest dziecięcym bohaterom nowel i powieści szkolnych. Będzie można spotkać Małego Księcia, przejść przez szafę do Narni czy zajrzeć do chaty Janka Muzykanta.

 • "Piąte królestwo, czyli Fungarium" w radomskim muzeum

  "Piąte królestwo, czyli Fungarium" to nazwa wystawy, która już od piątku, 6 kwietnia będzie do obejrzenia w Muzeum im. Malczewskiego w Radomiu. Wystawa to zbiór fotografii Roberta Kozaka.

 • Buty na wystawie w „Malczewskim”

  Jakie buty noszono kilkadziesiąt, kilkaset lat temu można zobaczyć na najnowszej wystawie w muzeum im. J. Malczewskiego. Ekspozycja nosi tytuł „Każdy krok zostawia ślad”.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej