Dzisiaj jest: 3 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery

Jazz i jubileuszowy tort. Rozpoczyna się Radomski Festiwal Jazzowy

wtorek, 07 listopad 2017 15:06 Autor 

Tym razem impreza potrwa tylko dwa dni, ale organizatorzy zapewniają, że na publiczność czeka wiele atrakcji.

 

Radomski Festiwal Jazzowy odbędzie się już po raz 16. Organizatorem imprezy jest Łaźnia Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria. W ramach festiwalu zawsze było dużo muzyki z pogranicza jazzu. Fascynacji blues rockiem nie krył na przykład Jarosław Śmietana, który chętnie sięgał po standardy tej muzyki. Festiwalowa publiczność podziwiała też bluesowe brzmienie organów Wojciecha Karolaka. W Radomiu śpiewał często eksperymentujący Jorgos Skolias. Właśnie on wystąpi podczas pierwszego koncertu tegorocznego festiwalu. Zaśpiewa razem z braćmi Olesiami.
- Wspomniani muzycy realizują wiele wspólnych projektów. Jeden z nich prezentowali już w Łaźni. Skolias i Olesiowie nagrali drugą część tej kompozycji – mówi Beata Drozdowska, dyrektor Łaźni. - Ta muzyka budzi ogromne zainteresowanie, radomianie pytali nas o możliwość prezentacji w naszym klubie wspomnianego utworu.
W Łaźni trwają ostatnie przygotowania do organizacji festiwalu jazzowego. Koncert Jorgosa Skoliasa i Oleś Brothers odbędzie się w sali przy ulicy Żeromskiego. Początek imprezy w środę o godz. 18. Natomiast w czwartek w ramach festiwalu wystąpi zespół o nazwie Poziom Prywatny, który prowadzi Tomasz Spaliński. Koncert odbędzie się w Zespole Szkół Muzycznych o godz. 18.
- To może mniej znani w Radomiu muzycy, ale prezentujący najwyższy poziom – zapewnia Beata Drozdowska. - Grupa związana jest wydziałem jazzu katowickiej Akademii Muzycznej.
Czwartkowy koncert skierowany jest jednak nie tylko do sympatyków jazzu.
- Zapraszamy wszystkich sympatyków Łaźni. Bo właśnie podczas koncertu odbędą się uroczystości związane z 30 leciem istnienia naszego klubu. Dlatego po koncercie będzie jubileuszowy tort – zapowiada Beata Drozdowska.
Tegoroczny festiwal jazzowy to jedna dwóch głównych imprez obchodów 30 lecia radomskiej Łaźni. Druga to wystawa artystycznej grupy M5.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Trzy koncerty na jubileusz XXV OTŚP

  Stanisław Sojka, Szymon Wydra i Piotr Dąbrówka byli gwiazdami XXV Ogólnopolskiego Turnieju Śpiewających Poezję. Turnieju, który wyjątkowo turniejem nie był. Z okazji jubileuszu organizatorzy odstąpili od konkursowych występów.

 • Stanisław Sojka wystąpi w Łaźni

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • W piątek w „Łaźni” rusza XXV OTŚP

  W najbliższy piątek w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii „Łaźnia”, rozpocznie się jubileuszowy XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku – właśnie ze względu na jubileusz - turniej odbędzie się w innej formule.

 • Jazzowe frazy w „Amfiteatrze”

  Światowej sławy gitarzysta jazzowy Marek Napiórkowski wystąpił w Miejskim Ośrodku Kultury Amfiteatr. Liderowi towarzyszyli muzycy z Warszawy i Nowego Jorku.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej