Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Mieszkańcy – mieszkańcom

wtorek, 24 październik 2017 14:59 Autor 

Na rynku Miasta Kazimierzowskiego odbył się festyn Mieszkańcy Mieszkańcom. Organizatorzy chcieli pokazać osiągnięcia organizacji pozarządowych działających przy Centrach Aktywności Lokalnej.

 

Organizatorem festynu było Stowarzyszenie Mieszkańców z Mroza. Stowarzyszenie zaprosiło do zabawy całe rodziny. Przygotowało gry i konkursy, było malowanie twarzy i warsztaty robienia biżuterii z różnych materiałów, warsztaty rzeźbiarskie, szydełkowanie, balonowe zwierzaki i kwiaty z bibuły. Był także oberek. Do zabawy włączyła się też policja, która pokazywała między innymi jak bada się odciski palców. W części artystycznej na rynku miasta Kazimierzowskiego zaprezentowała się Orkiestra Grandioso, zespół Fermata, grupy taneczne, wokalne i soliści z radomskich szkół czy osiedlowych klubów. Były pokazy sztuk walki i słodki poczęstunek.

Organizatorzy chcieli zaprezentować osiągnięcia organizacji pozarządowych działających przy Centrach Aktywności Lokalnej.
Ale chodziło także o nawiązanie współpracy, wymianę pomysłów i doświadczeń. I o zachęcenie radomian do włączenia się w działalność tzw. trzeciego sektora.

W Radomiu działa obecnie około 500 różnych organizacji. To stowarzyszenia, kluby seniora, kluby sportowe czy stowarzyszenia i fundacje zajmujące się kulturą.

 

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zbierali pieniądze dla chorej koleżanki

  W Publicznej Szkole Podstawowej nr 22 odbył się w piątek Festyn Rodziny z okazji Dnia Dziecka. Podczas festynu odbyła się zbiórka pieniędzy, które zostaną przekazane na leczenie chorej Oli, uczennicy PSP nr 22.

 • Duże prace na Mieście Kazimierzowskim. Efekty do 2022 roku

  Kamienica Deskurów, budynki przy Szewskiej i Wałowej, Ratusz, plany związane z zamkiem. Na najbliższe lata szykują się duże prace na Mieście Kazimierzowskim. Jest szansa, żeby ta część miasta odzyskała swój blask.

 • Kolejne inwestycje na Mieście Kazimierzowskim

  Radni zgodzili się na przekazanie aportem spółce Rewitalizacja miejskich udziałów w nieruchomości przy ulicy Wałowej i Bóżnicznej. Spółka złożyła także wniosek unijny na remont kolejnej kamienicy w Rynku.

 • „Sercem malowane”, czyli pomoc dla trenera

  „Sercem malowane” pod takim hasłem w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 odbył się charytatywny festyn. Główny cel to zbiórka pieniędzy na leczenie chorego trenera Karola Gutkowskiego.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej