Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Muzyczne „Kolory jesieni”

czwartek, 19 październik 2017 15:43 Autor 

Ma być paletą wszystkich barw kojarzących się z jesienią. Mowa o najbliższym koncercie Radomskiej Orkiestry Kameralnej, który zatytułowano „Kolory jesieni”.

 

Słynna „Orawa” Wojciecha Kilara jest jednym z punktów programu kolejnego koncertu Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Wydarzenie ma nawiązywać do aktualnej pory roku, stąd wiele mówiący tytuł „Kolory jesieni”. Jak twierdzi dyrektor orkiestry, jesień w wydaniu muzyków będzie bardzo różnorodna.
- Będą wszystkie chyba barwy dostępne w palecie jesiennej – mówi Natalia Rogińska, dyrektor ROK. - Będzie romantycznie, będzie Czajkowski, także utwory Griega, piękna rapsodia węgierska Poppera – dodaje.

Solistą, który wykona razem z orkiestrą wspomnianą rapsodię będzie Jacob Shaw, młody i doceniany już wiolonczelista. - Jacob Shaw przyjechał już wcześniej. Z pochodzenia Anglik, teraz mieszka w Danii. Z jego inicjatywy zorganizowaliśmy bezpłatne warsztaty dla wiolonczelistów – informuje
Natalia Rogińska.

Jesienny koncert orkiestry już w sobotę w sali przy ul. Żeromskiego. Początek – godz. 18.00.

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Walentynki z Radomską Orkiestrą Kameralną

  Radomska Orkiestra Kameralna zaprosiła radomian na walentynkowy wieczór. W programie koncertu znalazły się muzyka celtycka i taneczne pokazy.

 • Romantyczny koncert i promocja książki w sobotę

  Klasycznie o miłości. Tak w skrócie można opisać najbliższy koncert Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Będzie romantycznie, a w przerwie koncertu odbędzie się promocja wydawnictwa opowiadającego o historii orkiestr radomskich.

 • Prof. Penderecki w Radomiu. Jutro finał Arboretum

  Sześć utworów wykona podczas jutrzejszego finału konkursu Arboretum Radomska Orkiestra Kameralna. Zwycięzcę wybierze prof. Krzysztof Penderecki. Ale i publiczność będzie miała swój głos.

   

   

  W radomskiej szkole muzycznej trwają przygotowania do finału Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego K. Pendereckiego „Arboretum”. Finał już jutro. Radomska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Dawida Runtza wykona sześć kompozycji. - Każdy z tych utworów wymaga od orkiestry pełnego zaangażowania, od każdego z muzyków wysokich umiejętności technicznych. Są to utwory niezwykle trudne - mówi
  Dawid Runtz, dyrygent.

  Są to utwory wybrane przez jury I etapu za wszystkich zgłoszeń nadesłanych na konkurs, czyli spośród 110 partytur. - Są bardzo ciekawe fragmenty np. w jednym będziemy mogli usłyszeć fragment chorału Mikołaja z Radomia. Myślę że to będzie bardzo interesujące dla publiczności – dodaje Dawid Runtz.

  Zwycięzcę wybierze profesor Krzysztof Penderecki. Dla laureata przewidziano nagrodę w wysokości 30 tysięcy złotych. Zostanie przyznana także nagroda publiczności. Finał międzynarodowego konkursu Arboretum z udziałem prof. Pendereckiego odbędzie się w sali koncertowej szkoły muzycznej. Początek godz. 18.00.

   

 • Jubileusz ROK. Mozart i tort na urodziny

  Radomska Orkiestra Kameralna świętowała swoje 10. urodziny. Nie sama. Z pełną widownią. Był koncert, tort, medale i wspomnienia. Niektórych koncertów, ale i o zabawnych wydarzeniach. Np. o tym, że mało brakowało, aby na jeden z koncertów koncertmistrz wyszedł w...klapkach. Przy tej okazji prezydent zapowiedział budowę nowej sali koncertowej. Za dwa – trzy lata.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej