Dzisiaj jest: 26 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Konrad, Leonard, Sylwester
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Festiwal Ziemniaka w skansenie

piątek, 29 wrzesień 2017 15:36 Autor 

Gotowanie z Karolem Okrasą, rozstrzygniecie konkursu na najlepszą potrawę z ziemniaka, pokaz parowania ziemniaków, smażenie placków ziemniaczanych i inne atrakcje z ziemniakiem w roli głównej przygotował skansen. W tę niedzielę odbędzie się Festiwal Ziemniaka.

 

Obok Święta Chleba, Festiwal Ziemniaka to sztandarowa impreza organizowana od lat w Muzeum Wsi Radomskiej. W tym roku impreza odbędzie się 1 października, czyli już w najbliższą niedziele, w godz. 12.00 – 19.00. Dla odwiedzających w tym dniu skansen zagrają kapele wiejskie. „Pod Dębem” odbędzie się potańcówka na dechach. W programie także atrakcje kulinarne z ziemniakiem w roli głównej, m.in. rozstrzygnięcie konkursu na „Potrawę regionalną z ziemniaków”, pokaz parowania ziemniaków i pokaz kulinarny z udziałem Karola Okrasy. Będzie też możliwość degustacji potraw ziemniaczanych i ziemniaków pieczonych w popiele. Organizatorzy zapraszają też na pokazy przerobu kukurydzy na kiszonkę, omłotów, na pokaz orki motopługiem, a także ręcznego kopania i zbierania ziemniaków. W programie także kiermasz i różnorodne warsztaty rodzinne. Będzie można na przykład wykonać jesienne ludziki z żołędzi, kasztanów, plasteliny, a także oczywiście z ziemniaka.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Domowy ogień od gromnicy

  Uroczystości Święta Matki Boskiej Gromnicznej odbyły się tradycyjnie w Muzeum Wsi Radomskiej. Organizatorzy przypomnieli dawne obyczaje polskiej wsi.

 • Zapomniany i zabawny zwyczaj świąt

  Liturgiczny wymiar świat dziś niekiedy schodzi na dalszy plan. Na dawnej wsi był niezwykle ważny. Wielką wagę przykuwano do pasterki. Drugiego dnia świąt w kościele było zabawnie, bo uczestnicy mszy obrzucali się...owsem.

 • Nowe inwestycje w skansenie. Umowa podpisana

  Będzie „Mała wioska” dla dzieci, remont kościoła św. Doroty i inne prace inwestycyjne. W Muzeum Wsi Radomskiej rozpoczęto realizację projektu pod hasłem „Wokół wiejskiej zagrody”. Dziś z kolei została podpisana umowa na unijne dofinansowanie inwestycji.

 • Integracja i pieczone ziemniaki

  Były pieczone ziemniaki, ludowe zwyczaje i dobra zabawa. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im Janusza Korczaka zaprosił dzieci do Muzeum Wsi Radomskiej. Tam odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej