Dzisiaj jest: 28 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Jakub, Lesław, Zdzisław

Geometria, czyli język artystów

wtorek, 05 wrzesień 2017 15:46 Autor 

W Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia swoje prace zaprezentują artyści posługujący się językiem geometrii. Wernisaż ekspozycji już w najbliższy piątek.

 

Wystawa przedstawia efekty tradycyjnego pleneru malarskiego dla artystów posługujących się językiem geometrii. Wzięli w nim udział artyści z Polski i zza granicy. W sumie to kilkadziesiąt osób.
- Kto myśli, że obrazy artystów posługujących się językiem geometrii są do siebie podobne, jest w ogromnym błędzie – podkreśla Bożena Kowalska, kurator wystawy.
Plener, który odbywa się co roku w Radziejowicach potwierdza, że sztuka geometryczna stale się rozwija i jest dobrym sposobem na przekazywanie różnych treści. Wystawa nosi tytuł „Sztuka, a wartości ponadczasowe”..
- Geometria pozwala na wyrażanie nawet spraw metafizycznych. Niektóre obrazy są bardzo religijne – zaznacza Bożena Kowalska.
W Elektrowni trwają ostatnie przygotowania do otwarcia wystawy. Bożena Kowalska osobiście nadzoruje wszystkie prace.
- Obraz może „wspomagać” sąsiadującą pracę. Ale może dziać się odwrotnie. Dlatego aranżacja wystawy ma tak duże znaczenie - mówi Bożena Kowalska.
Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 8 września o godz. 15. Natomiast o godz. 16 nastąpi otwarcie ekspozycji prac Andrzeja Jakuba Olejniczaka z cyklu „Transformacja płaszczyzn”. Wstęp wolny. Ekspozycje będzie można oglądać do 29 października.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radom na starych fotografiach

  Radomski fotografik Jerzy Kutkowski zaprosił radomian na pokaz starych zdjęć. Prezentacja odbyła się w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii Łaźnia.

 • Ponad 700 na 38 Radomskiej Wystawie Psów Rasowych

  Ponad 700 psów w 150 rasach, można było podziwiać podczas 38 Radomskiej Wystawy Psów Rasowych, która odbyła się w Pakosławiu koło Iłży. Organizatorem wystawy był Związek Kynologczny w Polsce oddział Radom.

 • Noc Muzeów w radomskich placówkach kultury

  Noc Muzeów w Radomiu to nie tylko muzeum im. Jacka Malczewskiego. Do cieszącej się od lat ogromnym zainteresowaniem radomian imprezy, włączyły się w tym roku także między innymi: Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”, radomscy strażacy, sąd, Radomskie Towarzystwo Retrocyklistów „Sprężyści” oraz Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galerii „Łaźnia”.

 • Wystawa na 100-lecie polskiego lotnictwa wojskowego

  „Skrzydła z szachownicą” - taki tytuł nosi wystawa, którą od najbliższej środy będzie można oglądać w radomskiej Resursie. Na wystawie zaprezentowane zostaną między innymi modele samolotów ze zbiorów Radomskiego Klubu Modelarsko-Historycznego „Sokół”.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej