Dzisiaj jest: 4 Października 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Rozalia, Franciszek, Konrad
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 35.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Bibliotekarz Roku wybrany

piątek, 22 maj 2015 16:10 Autor 

Radomskim Bibliotekarzem Roku została Elżbieta Grajzer – pracownik filii nr 15 Miejskiej Biblioteki Publicznej. W siedzibie biblioteki przy ulicy Piłsudskiego obchodzono dzień bibliotekarza.

 

Elżbieta Grajzer pracuje w zawodzie bibliotekarza od 34 lat. Jak mówi, tytuł Bibliotekarza Roku to dla niej najważniejsza nagroda w karierze zawodowej. Swoją pracę uważa za ciekawą i odpowiedzialną. – Muszę poznać czytelnika i dobrze mu wypożyczyć książkę. Ważne są też dzieci, bo to jest mały czytelnik i jeśli on dostanie dobrą książkę, to on do tej biblioteki wróci – mówi Elżbieta Grajzer, Radomski Bibliotekarz Roku. Podczas uroczystości z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek podsumowano stan czytelnictwa w Radomiu i w powiecie radomskim. W minionym roku do radomskich bibliotek zapisało się 782 osoby mniej niż rok wcześniej. Spadły też nakłady na zakup nowych książek. W ubiegłym roku w Radomiu przybyło tylko 2,3 wolumina na 100 mieszkańców, podczas gdy w Iłży zakupiono 20 nowych książek na 100 mieszkańców, co jest najwyższym wskaźnikiem w powiecie. – Przez ostatnie cztery lata pieniędzy na zakup zbiorów bibliotecznych było coraz mniej. Przez to mamy mniej czytelników – mówi Anna Skubisz-Szymanowska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu. Pozyskanie większych kwot na zakup nowości wydawniczych to jeden z głównych celów, jakie stawia sobie na ten rok Miejska Biblioteka Publiczna, ale przed placówką stoi jeszcze jedno ważne wyzwanie. – Bardzo zależy nam na wyremontowaniu budynku biblioteki głównej. Bardzo byśmy chcieli żeby w tym roku udało się ukończyć ekspertyzy i projekty związane z remontem tego obiektu - mówi Anna Skubisz-Szymanowska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu. Budynek biblioteki jest w złym stanie technicznym. Dotyczy to głównie dachu i elewacji, która w wielu miejscach kruszy się i odpada.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Pieśni patriotyczne w PSP nr 15

  Konkurs Pieśni Patriotycznej w PSP 15 odbył się dopiero po raz trzeci. Ale w przyszłości impreza ma stać się radomską tradycją. Bo to dobra okazja do szerzenia patriotyzmu i szansa dla muzycznych talentów.

 • Konkurs rozstrzygnięty

  W XIII LO im. Polskich Noblistów w Radomiu rozstrzygnięto konkurs przyrodniczy „Parki Narodowe Polski Północnej”. W finale konkursie startowały reprezentacje pięciu szkół z ternu Radomia i powiatu radomskiego.

 • "Mój Radom" z kartonu

  W XIII Liceum Ogólnokształcącym im. Polskich Noblistów w Radomiu, rozstrzygnięto konkurs na małą formę przestrzenną „Mój Radom”. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych. Ich zadaniem było wykonanie makiet znanych budynków w Radomiu.

 • Radom na 8. miejscu, wygrał Zamość

  Radom zajął 8 miejsce w konkursie Świeć się z Energą. Zwyciężył Zamość, który zdobył prawie 75 tys. głosów. Do Radomia, jako jednego z finalistów konkursu, trafi sprzęt AGD o wartości 10 000 zł

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej