Dzisiaj jest: 31 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Marcelina, Ludwik, Jan
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Zabytkowe motocykle w Głowaczowie

poniedziałek, 21 sierpień 2017 15:21 Autor 

Ponad 40 ekip z zabytkowymi motocyklami zjechało w ten weekend do Głowaczowa. Rajd zorganizowano po raz pierwszy. Cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.

 

Rajd Motocykli Zabytkowych zorganizowany w Głowaczowie przez Stowarzyszenie Historyczno-Eksploracyjne Zapilcze i Klub Miłośników Dawnej Motoryzacji Kardan był pierwszą tego typu imprezą, jaka odbyła się nie tylko w Głowaczowie, ale w całej okolicy. Stąd niepewność organizatorów, czy rajd będzie się cieszył zainteresowaniem. Okazało się, że bardzo. - Zjechali do nas motocykliści z całej Polski, od Rzeszowa po Płońsk. Są motocykle zabytkowe różnej produkcji: polskiej, amerykańskiej, niemieckiej i rosyjskiej. Przyjechały marki takie jak Harley, Dkw, Sokół - wylicza Grzegorz Kwaśnik ze Stowarzyszenia Historyczno-Eksploracyjnego Zapilcze.

Dla organizatorów zadowolenie z dużej frekwencji było tym większe, że poprzez takie rajdy mogli promować historię. A to właśnie jest głównym celem, dla którego założono stowarzyszenie Zapilcze. Członkowie chcą promować przede wszystkim historię września 1939 roku. - Zorganizowaliśmy tę imprezę w Głowaczowie ze względu na to, że tu właśnie odbyła się bitwa polskich jednostek z niemieckimi. Była to jedna z niewielu bitew, którą Polacy wygrali w 1939 roku – opowiada Jacek Grzelak, wiceprezes Stowarzyszenia Historyczno-Eksploracyjnego Zapilcze.

Zlot był imprezą rodzinną. Dla odwiedzających przygotowano pokazy ratownictwa i konkursy. Był oczywiście rajd motocykli. Wzięło w nim udział ponad 40 ekip.

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Klasyka motoryzacji w Radomiu

  Załoga z Białorusi jadąca Wołgą z 1975 roku zdobyła puchar prezydenta Radomia podczas 37 Warszawskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych. Rajd warszawski, ale tym razem odbył się w Radomiu. Wybierano m.in. mistrza elegancji. Liczył się nie tylko wygląd i stan samochodu, ale także to, jak zaprezentowała się załoga. Patronem rajdu było stowarzyszenie Radomianie Razem.

 • „Rajd jakiego nie było” w Radomiu

  31 aut, a każde z interesującą historią. I to niemałą, bo auta są zabytkowe, ale sprawne. Wszystkie dziś i w sobotę można oglądać w Radomiu w ramach XXXVIII Rajdu Pojazdów Zabytkowych.

 • Zabytkowe pojazdy w Radomiu. Najstarszy ma prawie 100 lat

  Białorusini przyjadą Wołgą, Holendrzy Mercedesem. Będą grupy z Polski, a najstarszy pojazd, jaki będzie można zobaczyć pochodzi z 1919 roku. To wszystko już jutro i w sobotę w Radomiu. W ramach Rajdu Pojazdów Zabytkowych, który będzie jednocześnie ostatnią rundą tegorocznych Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych.

 • W niedzielę rajd pojazdów zabytkowych

  V Rajd Kazimierza Pojazdów Zabytkowych odbędzie się w najbliższą niedzielę w Radomiu. Przed kierowcami spore wyzwania. Po rajdzie każdy zainteresowany będzie mógł przyjrzeć się z bliska radomskim klasykom.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej