Dzisiaj jest: 9 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Apolonia, Eryka, Cyryl
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Będzie remont chodnika za dworcem. Mieszkańcy: najwyższy czas

piątek, 18 sierpień 2017 15:40 Autor 

Będzie remont chodnika pomiędzy wyjściem z tunelu dworca, a ul. Kolejową. I bardzo dobrze – mówią mieszkańcy. Na ten remont czekają już długo, a stan chodnika jest fatalny.

Przyjeżdżający do Radomia, wychodzący z tunelu dworca PKP w stronę Ustronia zastają mało przyjemny widok. Dziurawy chodnik to wizytówka dla miasta, które ma słynąć z precyzji, słaba. Ale i mieszkańcy, którzy bardzo często chodzą chodnikiem, nie szczędzą krytyki. - Jest fatalny. - Tragiczny. Można sobie nogę połamać. A po deszczu to jakaś masakra – mówią niektórzy.

Jeszcze trudniej pokonać chodnik kiedy prowadzi się wózek z dzieckiem. Lub wraca z zakupami. Niekiedy także z przeznaczonym do tego wózeczkiem. - No trzeba to naprawić, bo jak to wygląda – mówi pani wracająca z miasta z wózkiem z zakupami.

Mieszkańcy wreszcie się doczekają. Władze miasta zapowiadają remont. Modernizacja zostanie podzielona na etapy. - Ogłosiliśmy postępowanie na wyłonienie wykonawcy na remont chodnika pomiędzy ul. Domagalskiego a Kolejową. Ale to nie koniec - mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia. - Chcemy w tym roku wyremontować odcinek pomiędzy schodami z tunelu, a ul. Domagalskiego wraz ze schodkami. Ze względów technicznych rozdzielamy to na etapy – dodaje wiceprezydent.

Jak informuje magistrat, w planach jest ułożenie nowego chodnika z kostki brukowej od ulicy Domagalskiego do Kolejowej, a także remont krótkiego odcinka między tunelem, a ulicą Domagalskiego. Tu planowana jest m.in. gruntowna przebudowa schodków oraz budowa podjazdu dla osób niepełnosprawnych. Remont chodnika ma zostać przeprowadzony jeszcze w tym roku.

W tym roku władze miasta na modernizacje chodników w Radomiu przeznaczyły 1 milion złotych. Udało się już wyremontować chodniki na ul. Witolda, Wiejskiej i Królowej Jadwigi.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej