Dzisiaj jest: 29 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Zdzisław, Zenon
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

We wrześniu będzie dach na hali widowiskowo-sportowej

wtorek, 15 sierpień 2017 14:02 Autor 

Wybrani zostali podwykonawcy, którzy wykonają dach na powstającej przy ulicy Struga hali widowiskowo-sportowej. Prace przy budowie dachu zaczną się we wrześniu.

 

Jak zapewnia dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, budowa obiektów sportowych przy ulicy Struga na razie przebiega – z grubsza - zgodnie z planem. - Według naszej wiedzy idzie dobrze. Ze względu na dostarczenie takich półfabrykatów był tam mały poślizg – mówi Robert Dębicki, dyr. MOSiR. Najwyższe słupy, na których opierać się będzie konstrukcja dachu powstały już kilka tygodni temu. Niebawem wykonawca będzie mógł przystąpić do stawiania konstrukcji dachu. - My ostatnio podpisywaliśmy dokumenty na zapewnienie podwykonawców na budowie, i wiemy że już niedługo, we wrześniu, podwykonawcy wejdą na montaż dachu. Zatem miejmy nadzieję, już za miesiąc będziemy widzieć obiekt z dachem. To nas to nas bardzo cieszy – mówi Robert Dębicki. Jednocześnie, jak informuje Robert Dębicki, wykonawca wylewa już także fundamenty pod trybuny stadionu. Hala widowiskowo – sportowa oraz pierwszy etap stadionu mają być gotowe jesienią przyszłego roku. Hala będzie składać się z dwóch części. Część wyższa wpisana w plan okręgu, część niższa to budynki na planie prostokąta. Obiekt przygotowany będzie miał 3700 miejsc na trybunach stałych plus 1300 dodatkowych miejsc na trybunach rozkładanych. Stadion po pierwszym etapie budowy ma mieć 8,5 tysiąca miejsc.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej