Dzisiaj jest: 30 Listopada 2021    |    Dziś imieniny obchodzą: Justyna, Andrzej, Konstanty

Fabryka Broni zamyka spółkę – córkę. I chce wziąć kredyt

sobota, 05 sierpień 2017 15:18 Autor 

Fabryka Broni zamknęła swoją spółkę w USA, bo nie spełniała oczekiwań związanych ze sprzedażą broni na rynku cywilnym. Jednocześnie zarząd FB przygotowuje się do unowocześnienia zakładu. Ma w tym pomóc kredyt na ponad 90 mln złotych.

 

Spółka FB Radom USA została zarejestrowana w Stanach Zjednoczonych w stanie Texas w 2014 roku. Miała promować i sprzedawać na rynku amerykańskim broń produkowaną w Fabryce Broni. Głównym celem miało być zwiększenie przez spółkę przychodów ze sprzedaży wyrobów na rynku cywilnym. Ale po ponad 2 latach od rejestracji spółka przestała istnieć. - Zarząd Fabryki Broni, po analizie dotychczasowego systemu sprzedaży funkcjonującego na rynkach eksportowych, podjął decyzję o zamknięciu spółki FB Radom USA. Działania mają na celu zapewnienie efektywności w nowo tworzonej polityce eksportowej i przede wszystkim zapewnienie płynności i skuteczności w łańcuchu dostaw międzynarodowych – mówi Julia Grzesiak, rzecznik Fabryki Broni w Radomiu.
Zarząd Fabryki Broni uznał, że spółka FB Radom USA nie spełniała oczekiwań w tym zakresie. Dlatego została zamknięta. - Na obecnym etapie nie ujawniamy informacji dotyczących prowadzonych działań w Stanach Zjednoczonych – dodaje Julia Grzesiak.
Tymczasem Fabryka Broni przygotowuje się do wymiany i unowocześnienia posiadanego parku maszyn. W tym celu zarząd fabryki podjął decyzję o wzięciu kredytu na kwotę ponad 90 milionów złotych. - Mówiłem już wcześniej, że pracujemy nad unowocześnieniem, czyli zakupem nowych maszyn i zamianą starych i bardzo wysłużonych na nowe. To jest bardzo zaawansowane – mówi Adam Suliga, prezes
Fabryki Broni w Radomiu.
Jak informuje prezes Adam Suliga, nowe maszyny zmieszczą się w posiadanych przez zakład budynkach bez konieczności rozbudowy fabryki. Unowocześnienie parku maszyn Fabryki Broni ma związek z największym w historii radomskiego producenta broni kontraktem wartym około 350 milionów złotych. Tyle ma kosztować dostawa ponad 57 tysięcy karabinków Beryl i Mini Beryl dla polskiej armii w ciągu dwóch i pół roku.

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Fabryka Broni w Radomiu wymienia park maszynowy

  Do czerwca tego roku radomski producent broni otrzyma centra frezerskie i tokarskie za ponad 50 milionów złotych. Wymiana maszyn ma związek z kontraktem na produkcję karabinków „Grot”.

 • Radomski „Grot” w Wojskach Obrony Terytorialnej

  W Warszawie odbyło się symboliczne przekazanie karabinka „Grot” Wojskom Obrony Terytorialnej. Do końca roku tysiąc karabinków „Grot” trafi do WOT-u. Całe zamówienia opiewa na 53 tysiące sztuk broni za kwotę 0,5 miliarda złotych.

 • Fabryka Broni w Radomiu wymienia park maszynowy

  Do czerwca przyszłego roku radomski producent broni otrzyma centra frezerskie i tokarskie za ponad 50 milionów złotych. Wymiana maszyn ma związek z kontraktem na produkcję karabinków „Grot”.

 • Legendarny pistolet VIS wraca do produkcji

  To przedwojenna konstrukcja, która do dziś cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. Zwłaszcza miłośników militariów. W ubiegłym Fabryka Broni wypuściła kolekcjonerską wersję, teraz zapowiada regularną produkcję.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej