Dzisiaj jest: 4 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Weronika, Mariusz, Andrzej

Będzie sygnalizacja świetlna na Mieszka I

czwartek, 03 sierpień 2017 14:56 Autor 

Sobotni, tragiczny w skutkach wypadek na skrzyżowaniu ul. Mieszka I, Królowej Jadwigi spowodował dyskusję nad poprawą stanu bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu. MZDiK zapowiada instalację sygnalizacji świetlnej. Alternatywne rozwiązanie proponuje mazowiecka „drogówka”.

 

Radomski magistrat zastrzega, że decyzja o zainstalowaniu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Mieszka I, Królowej Jadwigi i Brzustowskiej nie zapadła po tragicznym w skutkach wypadku samochodowym, do którego doszło w minioną sobotę. Ta decyzja została podjęta dużo wcześniej. - Kilka tygodni temu razem z wiceprezydentem Konradem Frysztakiem, wydaliśmy dyspozycję żeby opracować dokumentację dla ulicy Mieszka I tak, aby poprawić tam bezpieczeństwo. Jeszce w tym roku rozpoczną się prace poprawiające bezpieczeństwo na tym skrzyżowaniu – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia.
Na najbliższej sesji Rady Miejskiej – jak zapowiada wiceprezydent Konrad Frysztak – zostanie złożony wniosek o przesunięcie w budżecie miasta pieniędzy na opracowanie dokumentacji dotyczącej tego skrzyżowania i instalacji sygnalizacji świetlnej. Decyzję magistratu popiera policja. Ale mazowiecka „drogówka” przygotowała także alternatywne rozwiązanie. Polega ono wyeliminowaniu możliwości skrętu w lewo na tym skrzyżowaniu. - Uniknęlibyśmy w ten sposób przejeżdżania przez kilka pasów ruchu w momencie kiedy musimy kontrolować sytuację z prawej lub lewej strony w zależności miejsca, w którym się znajdujemy – mówi młodszy inspektor Jacek Mnich, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.
Propozycja policji zmierza do stworzenia w odległości około 150 metrów po obu stronach od skrzyżowania tzw. zawrotek. - Uzyskalibyśmy przez to naszym zdaniem zwiększenie bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu. Ponadto bez utraty płynności ruchu i komplikacji dla komunikacji publicznej, uzyskalibyśmy zmniejszenie prędkości pojazdów poruszających się głównym ciągiem komunikacyjny – wyjaśnia młodszy inspektor Jacek Mnich.
Policja zastrzega, że to rozwiązanie mogłoby zacząć funkcjonować tylko w monecie kiedy na skrzyżowaniu nie byłoby sygnalizacji świetlnej. Tymczasem Mateusz D., który usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło w miniona sobotę, decyzją sądu został aresztowany na 2 miesiące.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Groźny wypadek na E7

  3 osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło we wtorek rani na drodze E7. Trasa była zablokowana przez kilka godzin. Policja zorganizowała objazdy.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej