Dzisiaj jest: 27 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław

Opieszała przebudowa? Mieszkańcy narzekają

środa, 26 lipiec 2017 15:41 Autor 

Właściciele posesji przy ul. Galla Anonima w Radomiu skarżą się na zbyt opieszałą - ich zdaniem - przebudowę tej ulicy. Zarzucają wykonawcy bałagan, chaos i błędy w realizacji projektu.

 

Od kilku dni pogoda w Radomiu w kratkę. Opady deszczu spowodowały, że przebudowywana ulica Galla Anonima stała się wielką breją błota. Trzeba się natrudzić, żeby przejść tą ulicą i pozostać czystym. - Brodzimy po kostki w błocie. Na głównej ulicy nic nie zostało ułożone. Nie ma desek czy podestów. To ułatwiłoby nam życie – mówi Zdzisław Prasek, właściciel jednej z posesji.
Ulica Galla Anonima przebudowywana jest na całej długości, czyli od ulicy Witkacego do Źródłowej. Przebudowa realizowana jest w ramach tak zwanych czynów społecznych. Za projekt zapłacili właściciele posesji z tej ulicy. Przetarg na wyłonienie wykonawcy tej inwestycji MZDiK ogłosił w maju. - Roboty są całkiem spore. Trzeba rozebrać jezdnie i ułożyć nową nawierzchnię. Ułożyć chodniki, poprawić kanalizację – mówi
Dawid Puton, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.
Nie da się ukryć, że właściciele posesji przy ulicy Galla Anonima mają utrudnione życie. Dokładnie od 3 czerwca, kiedy rozpoczęły się prace. Ale rozumieją, że najpierw trzeba coś rozkopać, żeby móc później coś zbudować. Nie rozumieją natomiast dlaczego przebudowa ulicy odbywa się – ich zdaniem – opieszale i w totalnym bałaganie. - Od ponad dwóch miesięcy borykamy się z tą całą sytuacją. Rozkopią w jednym miejscu, położą dwa krawężniki i kopią w innym miejscu – dodaje Zdzisław Prasek
- Centralnie przed bramą jest wysypywany piasek. Nie pytają się jak wjedziemy na posesję, czy jak z niej wyjedziemy – mówi Mieczysław Marek – właściciel posesji przy ulicy Galla Anonima.
Ale problemy mieszkańców nie skończą się z dnia na dzień. - Te prace potrwają do 31 sierpnia - dodaje Dawid Puton.
Za przebudowę ulicy Galla Anonima odpowiedzialna jest firma PBD Perfect z Radomia. Koszt prac to ponad 1 milion 600 tysięcy złotych.

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • MZDiK zamknie ulicę Wernera

  Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Szarych Szeregów, Mireckiego i Wernera. Przebudowa pociąga za sobą utrudnienia w ruchu. I na takie utrudnienia od poniedziałku będą musieli przygotować się kierowcy. Dal ruchu zostanie zamknięta ulica Wernera, na odcinku od hal mięsnych do skrzyżowania.

 • MZDiK zamyka ulicę Mireckiego. Będą utrudnienia

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • Kukiz'15 chce dymisji dyrektora MZDiK

  Członkowie radomskich struktur Kukiz'15 żądają dymisji dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Dlaczego ? Powodów – ich zdaniem - jet wiele. Jednym z nich jest niegospodarność Piotra Wójcika.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej