Dzisiaj jest: 30 Listopada 2021    |    Dziś imieniny obchodzą: Justyna, Andrzej, Konstanty

PSP 15 będzie miała nowa halę sportową

poniedziałek, 24 lipiec 2017 15:19 Autor 

Jeszcze w tym roku radomski magistrat ogłosi przetarg na budowę hali sportowej dla PSP nr 15 przy ulicy Kieleckiej. Nowa hala jest potrzebna. Uczniowie szkoły ćwiczą w budynku, który powstał jeszcze przed wojną.

 

Radomska „piętnastka” jest jedną z najstarszych szkół w Radomiu. W ubiegłym roku obchodziła 100-lecie istnienia. Budynek, w którym uczy się ponad 760 dzieci pochodzi jeszcze sprzed II wojny światowej. Szkoła nie ma odpowiedniej sali gimnastycznej. Ta, która jest, jest nią tylko z nazwy. - Dzieci ćwiczą na małej salce gimnastycznej. Ćwiczą na holach i jeżeli pogoda pozwala na boisku typu „orlik” - mówi Małgorzata Suligowska, dyrektor PSP nr 15 w Radomiu.
Ale sytuacja „piętnastki” pod tym względem ulegnie już nie długo poprawie. I to znacznej. Szkoła wzbogaci się między innymi o nową salę gimnastyczną. - Wniosek, który złożyliśmy kilka miesięcy temu do Ministerstwa Sportu i Turystyki o wsparcie naszej inwestycji, został pozytywnie rozpatrzony. W związku z tym pod koniec bieżącego roku ogłosimy przetarg na budowę pełnowymiarowej hali sportowej – mówi
Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.
O budowę nowej hali zabiegała także Marta Michalska-Wilk, radna Platformy Obywatelskiej. - Problem braku sali gimnastycznej w „piętnastce”, to problem, z którym dzieci, rodzice i kadra pedagogiczna tej szkoły boryka się od zawsze – mówi Marta Michalska-Wilk, radna Platformy Obywatelskiej.
Nowa hala będzie miała 200 miejsc na widowni. Wyposażona zostanie także w łącznik z budynkiem szkoły, szatnie i sanitariaty. - Ta inwestycja jest inwestycją szczególną. Ona zmienia charakter nie tylko tej części Radomia, która się dynamicznie rozwija. Myślimy także o naszym młodym pokoleniu, które uczy się w tej podstawówce – mówi
Radosław Witkowski, prezydent Radomia.
Ministerstwo sportu na inwestycje sportowe w szkołach w Radomiu przekazało 2 miliony 440 tysięcy złotych. Za te pieniądze powstanie przede wszystkim hala sportowa dla PSP numer 15. Dwie pozostałe inwestycje, które zostały wsparte dofinansowaniem to budowa boiska przy PSP 28 oraz remont sali gimnastycznej w szkole przy ul. Sandomierskiej.

 

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Pieśni patriotyczne w PSP nr 15

  Konkurs Pieśni Patriotycznej w PSP 15 odbył się dopiero po raz trzeci. Ale w przyszłości impreza ma stać się radomską tradycją. Bo to dobra okazja do szerzenia patriotyzmu i szansa dla muzycznych talentów.

 • Budują w dobrym tempie?

  Część powstającej przy ulicy Struga hali widowiskowo sportowej jest już oszklona. Zainstalowany został także dach. Większe wrażenie prace robią w środku. Trwa wyposażenie pierwszych pomieszczeń technicznych.

 • Będzie nowa hala. Przetarg ogłoszony

  Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 będzie miała nowoczesną, pełnowymiarową salę gimnastyczną. Urząd Miejski ogłosił przetarg na jej budowę. Obiekt ma służyć mieszkańcom całej dzielnicy.

 • Trwają przygotowania do zadaszenia nowej hali

  Do końca roku wykonawcy hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Struga mają wybudować zadaszenia hali i łącznika. Zadaszenie jest konieczne żeby zimą można było wykonywać prace wewnątrz obiektu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej