Dzisiaj jest: 9 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Apolonia, Eryka, Cyryl

Fundusze na świetlicę

sobota, 22 lipiec 2017 14:33 Autor 

Nowa świetlica dla dzieci przy ulicy Marii Gajl. Placówkę prowadzi stowarzyszenie Centrum Młodzieży Arka. Rada Miejska zaakceptowała pomysł i przyznała dofinansowanie na jego realizację.

W sprawie świetlicy socjoterapeutycznej przy ulicy Marii Gajl radni byli jednomyślni. Co prawda dotychczas było tam już takie pomieszczenie, ale nowe będzie znacznie większe i lepiej wyposażone. Placówka prowadzona przez Arkę pomieści prawie 30 dzieci. Będą tam wydawane posiłki, a pedagodzy pomogą w nauce. Planowane są też zajęcia poszerzające wiedzę obywatelską, czy rozwijające przedsiębiorczość. Nie zabraknie ćwiczeń o charakterze kulturalnym. Świetlicę trzeba wyremontować i doposażyć. Środki na realizację tego projektu pochodzą z funduszy unijnych. Ponad 400 tysięcy złotych przekaże Europejski Fundusz Społeczny. Wkład własny miasta wynosi 8 tysięcy złotych. Podczas sesji radni przyjęli też uchwałę o podziale środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Trwają roboty drogowe na ulicy Struga

  Uwaga kierowcy i piesi. Na ulicy Struga w pobliżu skrzyżowania z ulicą 25 Czerwca trwają roboty drogowe prowadzone przez Wodociągi Miejskie. Prace spowodowały utrudnienia w ruchu, a także nową jego organizację.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej