Dzisiaj jest: 4 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Weronika, Mariusz, Andrzej

Przebudowa skrzyżowania zakończona

wtorek, 18 lipiec 2017 15:13 Autor 

Dobiegła końca przebudowa jednego z najruchliwszych skrzyżowań w Radomiu: ulic Narutowicza i Traugutta. Prace, które wykonała firma Interbud, kosztowały ponad 570 tysięcy złotych.

 

Podstawowym założeniem przebudowy tego skrzyżowania była poprawa układu komunikacyjnego. Skrzyżowanie ulic Traugutta i Narutowicza jest jednym z najruchliwszych w Radomiu. Projekt przebudowy zakładał przedłużenie pasa do skrętu w lewo z ulicy Narutowicza w ulicę Kościuszki. Dzięki likwidacji wysepki teraz na pasie do lewoskrętu mieści się więcej samochodów. Dla rowerzystów powstało nowe połączenie ulicy Jaracza z ulicami Traugutta i Moniuszki. Pojawiło się także nowe oznakowanie poziome i pionowe dla rowerzystów. Zlikwidowany został jednokierunkowy fragment ulicy Traugutta od ulicy Moniuszki. Zakres prac to efekt kompromisu, jaki osiągnięto podczas konsultacji społecznych, które odbyły się w 2015 roku. Do magistratu wpłynęło wtedy od mieszkańców około 300 ankiet. Przebudowę zrealizowała firma Interbud. Koszt prac to ponad 570 tysięcy złotych. Nowa nawierzchnia ulic Traugutta i Narutowicza zostanie ułożona po wykonaniu prac modernizacyjnych przez Wodociągi Miejskie.

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • MZDiK zamknie ulicę Wernera

  Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Szarych Szeregów, Mireckiego i Wernera. Przebudowa pociąga za sobą utrudnienia w ruchu. I na takie utrudnienia od poniedziałku będą musieli przygotować się kierowcy. Dal ruchu zostanie zamknięta ulica Wernera, na odcinku od hal mięsnych do skrzyżowania.

 • MZDiK zamyka ulicę Mireckiego. Będą utrudnienia

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • Kukiz'15 chce dymisji dyrektora MZDiK

  Członkowie radomskich struktur Kukiz'15 żądają dymisji dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Dlaczego ? Powodów – ich zdaniem - jet wiele. Jednym z nich jest niegospodarność Piotra Wójcika.

 • Rusza budowa I odcinka trasy N-S

  Konsorcjum firm Inżynieria Rzeszów i Budromost Starachowice wybuduje I odcinek trasy N-S. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji rozstrzygnął przetarg na tę inwestycję. Prace mają ruszyć na przełomie maja i czerwca.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej